دستگیری پدر و مادر رامین حسین‌پناهی در تجمع امروز میدان اقبال سنندج + ویدئو

100

پدر و مادر رامین حسین‌پناهی در میدان اقبال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این پدر و مادر پیر در اعتراض به حکم اعدام پسرشان رامین حسین پناهی روزهای گذشته فراخوان داده بودند و از مردم خواسته بودند که با آنها در یک تجمع مسالمت‌آمیز همراه باشند این پدر و مادر پس از اینکه به میدان اقبال رسیدند توسط ماموران امنیتی دستگیر شدند.

فضای امنیتی میدان آزادی شھر سنندج، به دنبال فراخوان تجمع در اعتراض به حکم اعدام رامین حسین پناهی

متن فراخوان خانواده حسین پناهی به قرار زیر در فضای اجتماعی به اطلاع عموم رسید:

فراخوان فوری خانواده رامین حسین پناهی؛ اعدام رامین حسین پناهی قریب الوقع است

مردم آزادیخواه، انسان‌های مبارز و حق طلب

همان‌طور که می‌دانید متاسفانه حکم اعدام رامین حسین پناهی در دیوان‌عالی کشور تایید و به مرحله اجرا رسیده است. دستگاه‌های امنیتی و قضایی در کردستان برای فریب وکیل و خانواده و همچنین فعالان مدنی در سنندج، طی ماه‌ها و روزهای اخیر قول‌هایی داده بودند، که این حکم به تایید نمی‌رسد، که متاسفانه حکم نه تنها به تایید دیوان‌عالی کشور رسیده، بلکه خبرها حاکی از آن است که این حکم به اجرای احکام نیز فرستاده شده است.

مردم شریف و مبارز کردستان و ایران! ما به عنوان خانواده حسین پناهی اخبار بسیار موثقی را دریافت کرده‌ایم که طی روزها و یا هفته‌های آینده، نظام جمهوری اسلامی قصد دارد، بدون اینکه به خانواده و یا وکیل اعلام کنند، می‌خواهند رامین را در بی‌خبری کامل اعدام نمایند.

لذا ما به عنوان خانواده رامین حسین پناهی، ضمن فراخوان فوری برای نجات رامین حسین پناهی، از کلیه نهادها و مجامع بین المللی و از جملە مردم آزادیخواه کردستان و ایران خواهانیم که با مداخله جدی، موثر و فوری از وقوع یک فاجعه دیگر برای خانواده ما جلوگیری کنند.در این شرایط ما فریاد مظلومیت و دادخواهی خود را به گوش تمامی انسان‌های آزاده می‌رسانیم، چرا که بر این باوریم شما آزادیخواهان می‌توانید صدای کسانی را که از بیداد به تنگ آمده به گوش نهادهای بین‌المللی برسانید.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy