کسانی که در بانکها حساب ارزی دارند، دیگر دسترسی به اسکناس دلار ندارند

209
کسانی که در بانکها حساب ارزی دارند، دیگر دسترسی به اسکناس دلار ندارند
کسانی که در بانکها حساب ارزی دارند، دیگر دسترسی به اسکناس دلار ندارند

امروز ۲۶فروردین ۹۷ ساعت ۵ عصر بازار ارز کاملا تعطیل بود. با سیاست جدید دولت در مورد حساب ارزی، صرافی‌ها هم سرگردان شده اند. هیچ خرید و فروش دلار و هر گونه ارز دیگری وجود ندارد.

عرضه ارز بصورت پنهانی، فقط توسط دلالان و با قیمت‌های متفاوت در نقاط پراکنده انجام می‌شود. صرافی‌ها تابلوهای نماد برابری قیمت‌ها با ریال را خاموش کرده و اکثرا تعطیل هستند. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای خرید و فروش اسکناس ارز به صورت فیزیکی را در تمام صرافی‌ها «تا اطلاع ثانوی» ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه ضوابط فعالیت مجاز صرافی‌ها اعلام شده که بر اساس آن با غیرمجاز دانسته شدن خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی، مواردی چون «انتقال ارز به دستور هر یک از بانک های دارای مجوز ارزی»، «خرید ارز ناشی از صادرات کالاهای غیرنفتی از صادرکنندگان» و « فروش ارز خریداری شده به متقاضیان از طریق سیستم بانکی» را به عنوان وظایف جدید صرافی ها معرفی شده است.

به دنبال اعلام نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان برای دلار آمریکا از سوی دولت ایران، وضعیت ادامه فعالیت صرافی‌ها در ابهام قرار گرفته است. از زمان اعلام این سیاست خرید و فروش ارز در صرافی‌ها متوقف شده است./ ایلنا

کسانی که در بانکها حساب ارزی دارند، دیگر دسترسی به اسکناس ارزی مانند دلار نداشته و بانک به آنها ریال برمبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی میدهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy