ایالات متحده هرگز استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را تحمل نمی کند
ایالات متحده هرگز استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را تحمل نمی کند

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در همایش آمریکای لاتین در پرو گفت ایالات متحده و متحدانش هرگز استفاده از سلاح های شیمیایی علیه مردان، زنان و کودکان بیگناه در سوریه را تحمل نمی کند.

آقای پنس همچنین از کشورهای آمریکای لاتین خواست برای منزوی ساختن رژیم ونزوئلا گام های بیشتری بردارند.

او گفت روسیه حتی پس از روشن شدن حقیقت درباره مسئولیت رژیم اسد در استفاده از سلاح های شیمیایی، دروغ می گوید: «روسیه، حتی اکنون عمدا درباره اقدامات فجیع اسد در سوریه و همدستی خودش در این جنایت، اطلاعات دروغ پخش می کند، اما تصاویر تکان دهنده از کودکان کشته شده و ویدیوهایی که زجر مردم را نشان می دهند اثباتی بر این جنایت است. دورغ های روسیه در مقابل حقیقت فرو می ریزد.»

آقای پنس همچنین گفت پرزيدنت ترامپ با کمال صراحت به جهان اعلام کرده است که ما آماده ايم چنانچه لازم باشد به اين عمليات ادامه دهيم.

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نیز در جلسه روز شنبه شورای امنیت گفت دروغ های روسیه، حقیقت را تغییر نمی دهد: «همه امروز می بینیم که تبلیغات دروغین روسیه با تمام توان ادامه دارد. اما، تلاش مایوسانه روسیه و تحریف هایش، حقیقت را تغییر نمی دهد.»

‎در همین حال، تصاویر ماهواره ای منتشر شده شرکت «دیجیتال گلوب» اثرات حملات هوایی ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه را به تاسیسات سلاح های شیمیایی رژیم اسد در سوریه نشان می دهد.

در این تصاویر دیده می شود که سه سایتی که مقام های آمریکایی قلب برنامه سلاح های شیمیایی در سوریه خوانده اند، کاملا نابود شده است.

آقای پنس، در باره ونزوئلا نیز به رهبران کشورهای آمریکای لاتین گفت باید برای منزوی کردن نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، تلاش بیشتری به خرج داد: «کشورهای آزاد که در این همایش گرد هم آمده اند باید برای منزوی ساختن رژیم مادورو اقدامات شدیدتری انجام دهند. همه ما باید در کنار برادران و خواهرانمان در ونزوئلا بایستیم که متحمل رنجند. به شما قول می دهم آمریکا تا زمانی که دموکراسی در ونزوئلا احیا شود و مردم ونزوئلا حق مادرزادی خود، یعنی آزادی را بار دیگر به دست آورند، آرام نخواهد نشست.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا از مادورو خواست بگذارد کمک های نوعدوستانه برای مردم ونزوئلا ارسال شود که از کمبود غذا و دارو رنج می برند.

آقای پنس چشم انداز مذاکرات مجدد با کانادا و مکزیک در باره توافق تجاری نفتا را امیدوار کننده خواند. نفتا، توافق سه جانبه تجارت آزاد بین آمریکا، کانادا و مکزیک است که سال ۱۹۹۴ وارد مرحله اجرایی شد. پرزیدنت ترامپ، نفتا را به ضرر آمریکا می داند و خواهان مذاکرات مجدد درباره آن است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy