دستور حمله نظامی به سوریه توسط شخص ترامپ جمعه شب به وقت واشنگتن داده شد+فیلم

49

پرزیدنت ترامپ جمعه شب به وقت واشنگتن دستور حمله نظامی به سوریه در واکنش به استفاده دولت بشار اسد از تسلیحات شیمیایی را صادر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت برای مجازات بشار اسد به خاطر حمله ای که گفته می‌شود شیمیایی بوده و در شهر دوما منجر به کشته شدن حدود ۴۰ نفر شد، دستور حمله به اهداف سوری را صادر کرده است. رئیس جمهوری آمریکا در نطق خود نقش بشار اسد را در حمله به دوما جرائم یک «هیولا» توصیف کرد.

او گفت آمریکا آماده است فشار بر بشار اسد را حفظ کند تا او به «روند کشتار مردم خودش» پایان دهد. پرزیدنت ترامپ گفت بریتانیا و فرانسه نیز آمریکا را در انجام حملات همراهی می‌کنند.

او همچنین برای روسیه و ایران، دو حامی عمده بشار اسد پیام داشت و گفت «از این دو کشور می پرسم، چه نوع کشوری می‌خواهد با چنین کشتار دسته جمعی مردان، زنان و کودکان بی‌گناه مرتبط باشد؟»

پرزیدنت ترامپ در سخنان جمعه شب خود گفت: «امیدوارم روزی با روسیه کنار بیاییم، شاید هم با ایران؛ شاید هم این اتفاق نیافتد.»

رئیس جمهوری آمریکا در پایان سخنانش برای خاورمیانه و آمریکا دعا کرد.

اما خبرگزاری ها به نقل از شاهدان در سوریه از وقوع چند انفجار در دمشق خبر داده اند. استیو هرمن، خبرنگار صدای آمریکا به نقل از فعالان سوری می گوید گزارش شده است که مراکز تحقیقات نظامی در دمشق در حملات هوایی شنبه صبح به وقت سوریه هدف قرار گرفته اند.

شبکه سی.ان.ان به نقل از چند مقام نظامی آمریکا گزارش می دهد که در واکنش نظامی علیه سوریه کشتی ها و هواپیماهای نظامی آمریکا هر دو شرکت داشته اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy