بریتانیا یک مجتمع نظامی در نزدیکی حمص در غرب سوریه را بمباران کرده است

47
بریتانیا یک مجتمع نظامی در نزدیکی حمص در غرب سوریه را بمباران کرده است
بریتانیا یک مجتمع نظامی در نزدیکی حمص در غرب سوریه را بمباران کرده است

وزارت دفاع بریتانیا روز شنبه ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در واکنش به استفاده تسلیحات شیمیایی از سوی بشار اسد٬ یک مجتمع نظامی در نزدیکی حمص در غرب سوریه را بمباران کرده است.

این حملات در ساعت ۱ بامداد به وقت گرینویچ روز شنبه صورت گرفت. وزارت دفاع برتانیا گفت که مشارکت نیروهای این کشور در یک اقدام هماهنگ با فرانسه و آمریکا انجام شده و چهار فروند جنگنده تورنادو جی ۴ نیروهای هوایی پادشاهی بریتانیا این عملیات را انجام داده اند.

در ادامه بیانیه بریتانیا آمده: «این جنگنده ها موشک های استورم شادو را به سمت یک مجتمع نظامی که یک پایگاه موشکی قدیمی در ۲۴ کیلومتری غرب حمص است شلیک کردند. براساس تحلیل های علمی دقیق گمان می رود که رژیم اسد تسلیحات شیمیایی خود را در این پایگاه نگهداری می کند. این حملات برای انهدام زرادخانه شیمایی رژیم اسد صورت گرفت.»

وزیر دفاع بریتانیا گفت: «جامعه جهانی به شکلی جدی و با استفاده از نیروی نظامی به شکل قانونی به [استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی اسد] پاسخ داد.»

او با تاکید بر موفقیت عملیات جنگنده های این کشور گفت که کماکان بررسی نتایج ادامه دارد.

ترزا می٬ نخست وزیر بریتانیا روز شنبه به عملیات نظامی کشورش در سوریه اشاره کرد و گفت که «هیچ جایگزینی برای استفاده از زور… برای منع رژیم سوریه از استفاده از تسلیحات شیمیایی وجود نداشت.»

این اولین بار نیست که ترزا می دستور حمله نظامی می دهد. او در تابستان ۲۰۱۶ نیز چنین دستوری صادر کرد و در آن زمان گفت: «این کار را می کنم زیرا که اعتقاد دارم این کار به سود امنیت ملی بریتانیا است.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy