فرهاد لگزانی۲۷ ساله شهروند بلوچ با شلیک به سرش توسط ماموران کشته شد

66
فرهاد لگزانی27 ساله شهروند بلوچ با شلیک به سرش توسط ماموران کشته شد
فرهاد لگزانی27 ساله شهروند بلوچ با شلیک به سرش توسط ماموران کشته شد

روز پنجشنبه۲۳فروردین۹۷ در اثر تیراندازی مستقیم ماموران سرکوبگر جمهوری اسلامی در منطقه ناصرآباد کرمان فرهاد لکزائی فرزند عصمت ۲۷ ساله، شهروند بلوچ، ساکن ایرانشهر با اصابت گلوله به سرش کشته شد.

یادآوری میشود:

روز ۱۰فروردین ۹۷ ‏مراسم تشیع پیکر ⁧عبدالواحد⁩ رئیسی شهروند بلوچی كه بخاطر چند كيسه برنج توسط ماموران پاسگاه ساربوک کشته شده بود، در میان خشم مردم بلوچ برگزار شد.

عوامل این قتل عمد به نامهای محمد صبوری زابلی و روح الله صبوری شناسایی شده اند. مردم بلوچستان فقیرترین و تحت سرکوب وحشیانه ملی و مذهبی و اقتصادی در حاکمیت جمهوری اسلامی قرار دارند.

بیشتر بخوانیم:

مامور لباس شخصی و عامل تیراندازی به یک جوان بلوچ به نام عبدالواحد قصر قندی که روز چهارشنبه۸ فروردین ۹۷ در اثر اصابت گلوله ماموران جنایتکار انتظامی پاسگاه ساربوگ زخمی شده بود شناسایی شدند. عبدالواحد به دلیل خونریزی شدید به بیمارستان نیکشهر منتقل شد و به بخش فوریتهای پزشکی فرستاده شد.

مردم بلوچ ضمن تجمع در محل با مامورین درگیر شدند و به این اقدام آنان اعتراض نمودند.

یکی از اهالی گفت این دو مامور به خاطر چند کیسه برنج که در خودرو عبدالواحد رئیسی بود به وی حمله میکنند و احتمالا قصد سرقت برنجهای او را داشته اند. مردم به دو مزدور اعتراض می کنند که شما بخاطر چند کیسه برنج اینجا آمده ای و به مردم تیراندازی میکنی که آن دو مزدور با تجمع مردم متواری میشوند.

یکی از اهالی گفت: “عبدالواحد رئیسی ۱۰ گونی برنج داشت و ماموران پاسگاه ساربوگ قصرقند از فاصله نزدیک به سمتش تیراندازی کردند و تیر به پاهایش اصابت کرد.”

وی افزود: “بخاطر خونریزی شدید حالش وخیم شده و اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان نیکشهر بستری است”

این دو مامور که به خاطر چند گونی برنج به سمت این شهروند بی گناه تیراندازی کزدند شناسایی شده اند:

محمد صبوری زابلی (لباس انتظامی)

روح الله صبوری (لباس شخصی)

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy