زنگ خطر هولناک فروپاشی ارکان حکومت ولی فقیه را به لرزه در افکنده

343
زنگ خطر هولناک فروپاشی ارکان حکومت ولی فقیه را به لرزه در افکنده
زنگ خطر هولناک فروپاشی ارکان حکومت ولی فقیه را به لرزه در افکنده

امروز ۱۷فروردین ۹۷ پس از لشگرکشی احمدی‌نژاد و نامه ۳۰۰ امضایی از طرف بسیجی های طرفدارش پاسخ نامه آمد. اگر احمدی نژاد حرفهایش را پوست کنده از طریق نامه دوستانش به ولی فقیه فرستاد ولی فقیه هم جوابش را به همان شکل داد. اما پاسخ نامه احمدی نژاد که چیزی برای ولی فقیه باقی نگذاشته بود بسیار محتاط و ضعیف داده شد.

چرا پاسخ نامه با آن محتوا و مضمون که اصل نظام را نشانه رفته بودند اینقدر ضعیف داده شد؟ به قول خودشان خط قرمزهایی در این نامه رد شده بود. از چه چیزی میترسند؟ آیا احمدی‌نژاد مدارکی دارد که میترسند لو برود؟ آیا احمدی‌نژاد از موضوعات خاصی اطلاع دارد که نباید برملا شود یا داستان چیز دیگری است؟

هیچکدام!

موضوع تهدید و خطری‌ست که  «عمود خیمه» نظام را هدف قرار داده است. از آنجا که ساختمان دیکتاتوری، بر روی سنگ‌بنای «ولایت مطلقه فقیه» بنا شده، هر تنش، تکانه و بحرانی در درون این نظام، لاجرم ارتعاشش به این پایه و اساس منتقل می‌شود.

الان نباید بحرانها از آنچه که هست و بسیار مرگبار هم هست بیشتر شود، نظام را بحرانهای بزرگ و مرگباری محاصره کرده است: قیام، سرنوشت برجام، درهم‌شکستگی اقتصادی‌، انزوای منطقه‌‌ای و جهانی و بحران‌آفرینی احمدی‌نژادی

این بحرانها  بر روی هم تاثیر  گذاشته و تکانه‌ای بزرگ را به وجود می‌آورند که ارکان رژیم، یعنی جایگاه ولایت‌فقیه را می‌لرزاند.

استمرار این وضعیت و نداشتن «راه‌حلی عملی»، پایه  رژیم را سست‌تر می‌کند و «کلیت نظام روز به روز به پیکری بی‌جان و از درون شکننده شبیه‌تر» می‌گردد. (دولت بهار-۱۶فروردین) و اندرونی‌ترین نفرات نظام فلش تقصیرات را به گردن شخص خامنه‌ای انداخته که «تصمیم‌گیر نهایی در این دوراهی سرنوشت‌ساز به‌طور قطع حضرتعالی هستید!». (دولت بهار-۱۶فروردین)

بی‌جهت نیست که علم‌الهدی، فریاد میزند: «بر خلاف فرمان رهبر عمل می‌کنند، بعد… شکست را به گردن (خامنه‌ای) می‌اندازند!».

بله، واقعیت این است که جایگاه خامنه‌ای به‌عنوان ولی‌فقیه رژیم، بر اثر بحرانهای مرگبار، به‌ویژه پس از قیام و شعار همه‌گیر «مرگ بر خامنه‌ای» و به‌خاطر بحران «بی‌راه‌حلی» نظام، به‌شدت سست و لرزان شده و یکباره از یک سو طرفداران احمدی‌نژاد از «زنگ خطر هولناک فروپاشی» نظام سخن گفته، از سوی دیگر اعضای فاشیستی‌ترین جناح‌های نظام از «فساد و ناکارآمدی… حکومت ولایت فقیه» که «جان را به لب توده محروم و مطرود رسانده» و «مقصر اصلی چنین وضعی علی خامنه‌ای است» نوشته؛ (ابولفضل قدیانی) و از دیگرسو طرفهای ذوب‌شده در نظام ولایت نسبت به «خطر فروپاشی سیاسی» نظام ولایت هشدار می‌دهند. (نهضت آزادی)

این آینه‌ای‌ست از وضعیت کنونی جایگاه عمود خیمه نظام، شخص خامنه‌ای!

وضعیتی که به سرعت به سوی تعیین تکلیف به پیش میرود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy