شاهزاده محمد بن سلمان: ما در برابر تروریسم جنگیدم، مقاومت کردیم وایستادیم
شاهزاده محمد بن سلمان: ما در برابر تروریسم جنگیدم، مقاومت کردیم وایستادیم

شاهزاده محمد بن سلمان آل سعود، ولی‌عهد کشور پادشاهی سعودی روز پنجشنبه ۵ آوریل ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با مجله آمریکایی «تایم» گفت، تشکیلات اخوان المسلمین پدر شرعی همه احزاب و سازمان‌های افراط گرایی که در جهان منتشر شده‌اند.

ولیعهد سعودی در این مصاحبه گفت:«پادشاهی سعودی هیچ نوع ايدئولوژی افراطی را منتشر و تبلیغ نمی کند؛ سعودی خود بزرگترین قربانی ایدئولوژی‌های افراطی بوده است.

اگر من هم به جای اسامه بن لادن یا هر افراطی یا تروریست دیگری بودم و بخواهم یدئولوژی افراطی خودم را گسترش دهم و افرادی هوادار وهم عقیده پیدا کنم به کدام کشور خواهم رفت؟ طبیعی است که من به مراکش، مالزی یا جای دیگری نخواهم رفت بلکه به سعودی می‌روم، من باید از مرکز اسلام، قبله مسلمان جایی که مسجد الحرام آنجاست شروع کنم چون اگر اندیشه در آنجا منتشر شود به همه جای دنیا منتشر خواهد شد».

بن سلمان افزود:«و این همان چیزی است که پس از ۱۹۷۹ برای پادشاهی سعودی اتفاق افتاد. همه گروه های افراطی و تروریست هایی که کشورمان را هدف قرار دادند برای یارگیری و نشر ایدئولوژی خود ما را هدف قرار دادند ما اولین قربانی افراطگرایی بودیم. افراطگرایان اول ما را هدف قرار دادند تا از آنجا ایدئولوژی خود را به جهان گسترش دهند این تحولات در دهه ۱۹۹۰ سعودی و مصر را در بر گرفت ».

ولی‌عهد سعودی افزود:«اسامه بن لادن در اوایل دهه ۱۹۹۰ با این افکار و این ایدئولوژی مردم را به بازی گرفت؛ ما خواستار دستگیری اسامه بن لادن شده ایم. او خارج از سعودی مقیم بود.

او باید دستگیر می‌شد. روزنامه «ایندیپندنت» در سال ۱۹۹۳ در پاسخ به پیشنهاد بازداشت بن لادن از سوی ما نوشت : “اسامه بن لادن برای آزادی و آزادی بیان مبارزه می کند!” شما می توانید به مقاله «ایندپندنت» در باره بن لادن که در سال ۹۳ منتشر شده مراجعه کنید! این تحولات ۱۰ سال پیش از وقایع ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بود ما گفته بودیم که او انسانی خطرناک ویک تروریست است و باید فورا دستگیر شود.»

در دهه ۱۹۹۰ ما در پادشاهی سعودی مورد حملات تروریستی قرار گرفتیم. مصر نیز مورد حملات تروریستی قرار گرفت اما در همان زمان ما به سرکوب آزادی‌های بیان متهم می‌شدیم تا اینکه حادثه ۱۱ سپتامبر بوقوع پیوست لذا بسیار واضح است که ما اولین قربانی بودیم در عین حال برای همه روشن است که ما در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار گرفتیم زیرا تروریست‌ها دیگر قادر به یارگیری یا نشر ایدئولوژی افراطگرایی خود در سعودی نیستند؛ چرا که ما در برابر تروریسم جنگیدم، مقاومت کردیم وایستادیم و این کاری است که امروز در پادشاهی سعودی انجام می دهیم».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy