به زندانی سیاسی حمید رضا امینی در بند عمومی زندان فشافویه سرم خون وصل شد

72
حمیدرضا امینی در هفدهمین روز، اعتصاب غذای خشک را به تر تبدیل کرد
حمیدرضا امینی

بنا به گزارشات رسیده زندانی سیاسی حمیدرضا امینی امروز با حال وخیم به بند عمومی زندان فشافویه منتقل شد.

این زندانی که به علت اعتصاب غذای طولانی خشک و تر دچار کم خونی شدید شده است طبق تجویز پزشک قرار است سرم خون به او تزریق شود.

حمیدرضا امینی سی و دو روز است که در اعتصاب غذا به سر میبرد.

روز ۶ فروردین ماه با وضع جسمی بد در حالیکه با ویلچر جابجا می شد از بیمارستان خمینی به زندان فشافویه برده شد و از آن تاریخ هیچ ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود نداشته است. این در وضعیتی است که بیش از یک ماه است در اعتراض به انتقال به زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذا به سر برده است.

حمید رضا امینی که در دنیای مجازی با نام مستعار «آریو برزن» شناخته میشود، ظهر روز ۱۱ آذر ماه سال در منزل بازداشت و به زندان منتقل گردید. مامورین امنیتی سپاه که متشکل از پنج مرد و یک زن بودند، کلیه وسایل شخصی شامل گوشی های موجود در خانه همراه با حافظه های خارجی آن را ضبط و همراه خود به مراکز امنیتی منتقل نموده اند.

او در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت. اما به دلیل همکاری نکردن با مامورین پرونده از اوین به فشافویه تبعید شد. از همان تاریخ اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی که قسمتی از آن اعتصاب خشک بوده است؛ کرد.

حمیدرضا امینی در رابطه با علت اعتصاب غذایش اعلام کرده است: «من نه تبهکارم نه جانی نه قاتل ….من یه زندانی سیاسیم و جای من پیش مجرمین خطرناک نیست و عدالت در عدم تفکیک جرایم رعایت نشده است».

در آستانه تحویل سال وی که بر اثر وخامت حالش به بیمارستان خمینی منتقل شده بود؛ در مقابل چشمان همسر و دو فرزندش که برای دیدار وی به بیمارستان رفته بودند به شدت ضرب و شتم شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy