زندانی در زندان زاهدان برای داشتن هوا و آفتاب ۳۴روز است که در اعتصاب غذاست

57
زندانی در زندان زاهدان برای داشتن هوا و آفتاب 34روز است که در اعتصاب غذاست
زندانی در زندان زاهدان برای داشتن هوا و آفتاب 34روز است که در اعتصاب غذاست

«اعتصاب برای کمی هوا و کمی آفتاب اعتصاب غذای اینجانب که امروز پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷ در اصل ۳۴ روز از آن می‌گذرد؛ صرفاً برای برخورداری از کمی هوا و کمی آفتاب است که به طرزی غیرانسانی از تاریخ ۴ مرداد ۹۶ تاکنون در زندان زاهدان و زابل از من سلب گردیده است.

این زورگویی بی‌شرمانه و طولانی‌مدت علاوه بر تشدید بیماریهای قلبی و دیابت؛ باعث شده که دید چشمهایم بیش‌از‌پیش ضعیف شود. از تاریخ ۱۶ دی ۹۶ در پی انتقال مجدد به زندان زاهدان دچار عوارض سوء بسیار حاد و وخیم شدم.

ناگفته‌هایی از زندان زاهدان، زندانی که توسط وحوش اداره میشود و هوا را هم از زندانیان می‌گیرند
ناگفته‌هایی از زندان زاهدان، زندانی که توسط وحوش اداره میشود و هوا را هم از زندانیان می‌گیرند

زیرا که در دخمه‌ای کوچک تحت عنوان سلول انفرادی شماره ۲ در قرنطینه زندان نگهداری می‌شوم و از حق ملاقات؛ تلفن و ارتباط با سایر زندانیان: هواخوری؛ پیاده روی؛ مطالعه کتاب؛ تلویزیون؛ امکان تهیه دارو و غذای متناسب با بیماریها و… محروم هستم.

…مسلما رفتار وحشیانه کارگزاران رژیم با زندانیان به‌ویژه تبعیدیان با مرام مردم غیور سیستان و بلوچستان منافات دارد. به‌ویژه نو رفتار با تبعیدیان را نه غریب نوازی که غریب کشی به حساب می‌آورند.

شیخ علی خامنه‌ای که مدتی را در این خطه و در ایرانشهر به‌صورت تبعید آزاد به‌سر می‌برده خوب می داند که این رفتار وحشیانه مختص این رژیم و رویه استبداد دینی حاکم بر کشور است. زیرا رفتار بسیار خشن و غیرانسانی رایج در زندانهای این استان فقط در ارتباط با زندانیان سیاسی نیست، بلکه خوی ذاتی و سرشت واقعی دژخیمان به کار گمارده‌ای است که تنها استفاده از زور و زنجیر را می‌دانند و می پسندند.

لذا از آقای زید رعدالحسین کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل‌متحد و سایر سازمانهای حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل انتظار دارم که تصمیماتی اتخاذ نمایند که هر چه سریعتر ناظرانی جهت بازدید از این زندان عصر حجری اعزام شوند.

…در مورد اینجانب نیز چنان‌چه این دژخیمان از مقامات بالاتر مجوز قتل مرا گرفته‌اند حال چه سپاه باشد چه وزارت اطلاعات که بر آنان حرجی نیست و اگر این رفتار ضدانسانی و ضداخلاقی را به طرزی خودسرانه از خود بروز می‌دهند که نشان می‌دهد کمترین بویی از انسانیت نبرده‌اند و باید بگویم که صد رحمت به یزید که یکشبه کار امام حسین و یارانش را تمام کرد؛ ولی این جانیان بالفطره بیش از نه ماه است که دارند مرا زجرکش می‌کنند:

۱. سردژخیم کل استان علیرضا بابایی

۲. سردژخیم زندان زاهدان محمدحسین خسروی

۳. دژخیم حسین صادقی معاون زندان

۴. دژخیم محسن غلامی حفاظت زندان

۵. دژخیم غلامرضا وحید بازرسی زندان

۶. حسن بوچی مسئول قرنطینه

۷. دادیار ناظر زندان محمدی که آخوندی است که از آب می‌ترسد. با حمام و شستشو بیگانه است به همین خاطر یک قبضه کبره روی صورتش بسته شده است.

ارژنگ داوودی

۱۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۷

قرنطینه زندان مرکزی زاهدان

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy