مسئولین زندان تهران بزرگ از ملاقات خانواده حمیدرضا امینی با وی جلوگیری کردند

58
میدرضا امینی
حمیدرضا امینی

صبح امروز ۱۴ فروردین ماه؛ همسر حمیدرضا امینی با وجود در دست داشتن نامه از دادگاه؛ برای ملاقات به زندان فشافویه مراجعه کرد اما مسئولین زندان بزرگ به بهانه مرخصی مسئولین زندان از ملاقات وی ممانعت به عمل آوردند.

حمیدرضا امینی روز ۶ فروردین ماه با وضع جسمی بد در حالیکه با ویلچر جابجا می شد از بیمارستان خمینی به زندان تهران بزرگ برده شد و از آن تاریخ هیچ ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود نداشته است. این در وضعیتی است که وی یک ماه است در اعتراض به انتقال به زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذاست.

حمید رضا امینی که در دنیای مجازی با نام مستعار «آریو برزن» شناخته میشود، ظهر روز ۱۱ آذر ماه سال در منزل بازداشت و به زندان منتقل گردید. مامورین امنیتی سپاه که متشکل از پنج مرد و یک زن بودند ،کلیه وسایل شخصی شامل گوشی های موجود در خانه همراه با حافظه های خارجی آن را ضبط و همراه خود به مراکز امنیتی منتقل نموده اند.

اولین جلسه دادگاه این زندانی سیاسی ۱۶ اردیبهشت ماه تعیین شده است. این در حالیست که وی بسیاری از اتهامات وارده به خود را قبول ندارد. به گفته وکیلش اتهامهای وی در پرونده شامل:

۱_توهین و سب النبی

۲_اجتماع و تبانی به منظور ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی وخارجی

۳_فعالیت تبلیغ علیه نظام

۴_نشر اکاذیب

۵_توهین به خامنه ای

۶_ حمایت از زندانیان سیاسی

۷_کمپین رفع حصر برای موسوی و کروبی

۸_ کمپین نه به تندروها

۹_ارتباط با شبکه های ماهواره ای خارج از کشور و فعالیت گسترده در فضای مجازی علیه نظام می باشد.

حمیدرضا امینی در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت. اما به دلیل همکاری نکردن با مامورین پرونده از اوین به تهران بزرگ تبعید شد. وی نیز از تاریخ تبعید اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی که قسمتی از آن اعتصاب خشک بوده است؛ کرد.

حمیدرضا امینی در رابطه با علت اعتصاب غذایش اعلام کرده است: «من نه تبهکارم نه جانی نه قاتل ….من یه زندانی سیاسیم و جای من پیش مجرمین خطرناک نیست و عدالت در عدم تفکیک جرایم رعایت نشده است».

در آستانه تحویل سال وی که بر اثر وخامت حالش به بیمارستان خمینی منتقل شده بود؛ در مقابل چشمان همسر و دو فرزندش که برای دیدار وی به بیمارستان رفته بودند به شدت ضرب و شتم شد.

حمیدرضا امینی دارای دو فرزند است. فرزند کوچک آنها نوید ۸ساله است دوم دبستان را میخواند و با مشکل آسم نفس کم می آورد و فرزند دیگرش امید نوجوانی ۱۲ساله که دانش آموز کلاس اول راهنمایی است. وضعیت اقتصادی این خانواده بسیار وخیم گزارش شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy