خبر تکمیلی آتش سوزی قهوه‌خانه در بازار کیان اهواز عمدی بود + فیلم

88

اخبار تکمیلی از آتش سوزی قهوه‌خانه در بازار کیان اهواز حاکی است که این آتش سوزی عمدی بوده است.

این آتش سوزی که در اولین ساعت صبح امروز اتفاق افتاد با پرتاب کردن  شیشه بنزین به داخل قهوه خانه و قفل کردن درب آن باعث کشته و مجروح شدن ۲۴ تن از هموطنان عرب اهوازی شده است.

این آتش سوزی همزمان با قفل کردن درب یادآور آتش سوزی سینما رکس آبادان در سال ۱۳۵۷است.

صحنه هایی از آتش سوزی عمدی شب گذشته درقهوه خانه ای در کوی علوی اهواز افراد ناشناس با پرتاب بطری بنزین اقدام به آتش زدن این قهوه خانه را نشان میدهد اما یک جوان ۱۷ساله در این رابطه دستگیر شده و الان زیر بازجویی است.

رئیس پلیس اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه عامل آتش سوزی در کمتر از ۴ ساعت شناسایی و بازداشت شد، ادعا کرد: فرد دستگیر شده ۱۷ ساله است که با انگیزه انتقام از شوهرخاله خود قهوه خانه نوارس را به آتش کشیده است.

هویت متنهم سوزی را  «م.م» اعلام کرده اند و گفته اند که وی به جرم خود اعتراف کرده است. اما با توجه به شکنجه های طاقت فرسا برای اعترافات اجباری در زندانهای ایران مشخص نیست که این اتهام صادق باشد.

یکی از اهالی گفت: سوال این است که قفل کردن درب قهوه خانه بر روی ۳۰ نفر آیا به خاطر یک شوهرخاله است یا انگیزه هایی دیگر در میان بوده است که از عهده یک جوان ۱۷ساله خارج است. قتلهای جمعی تنها از عهده بسیج و سپاه و وزارت اطلاعات برمی آید

این آتش سوزی در حالی رخ داد که شب قبل از آن هم آتش مهیبی بازار ایذه، را در نبود تجهیزات واقدام دیرهنگام آتش نشانی به کام خود کشیده بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy