سهل انگاری مسولین در اصلاح پل غله آذرشهر باعث تخریب کامل این پل شد

63

امروز ۱۰فروردین۹۷ بر اثر سیل قسمتی از پل غله‌زار در آذرشهر بر اثر طغیان رودخانه فرو ریخت و احتمال ریختن بقیه آن نیز هست
این پل که بدلیل طغیان رودخانه دچار آسیب شده و هر لحظه امکان فروریختن آن وجود دارد اما دست اندرکاران حکومتی هیچ اقدامی برای رفع آن انجام نمی دهند.

به‌دلیل سهل انگاری مسئولان در اصلاح پل غله زار آذرشهر که در حادثه سیل یک سال پیش آسیب دیده بود، بر اثر شدت سیل امروز، به شدت آسیب دید و در حال فروریختن است.

این پل که بارها وعده اصلاح آن داده شده بود، ولی کاری صورت نگرفت و امروز بنابه گفته فرمانده پلیس Police راه آذربایجان شرقی ارتباط تبریز با جنوب استان به دلیل احتمال تخریب پل و خطر جانی برای مسافران عبوری از مسیر تبریز عجب‌شیر مسدود شده و از پل داخل شهر آذرشهر ارتباط موقت برقرار است.

سرهنگ جواد ناموران فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آذرشهر گفت: به دلیل آسیب دیدگی یکی از پایه‌های پل غله زار آذرشهر که در حادثه سیل امروز بخشی از این پل تخریب شد و امکان تردد به هیچ عنوان در این مسیر وجود ندارد.

ناموران افزود: مسیر تردد خودروها از این مسیر به داخل شهر آذرشهر صورت می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، پل غله زار آذرشهر در حادثه سیل فروردین ماه سال گذشته آسیب دیده بود و در طول یک سال گذشته مسئولان امر نتوانستند این پل را اصلاح و مرمت کنند و سرانجام در حادثه سیل امروز به صورت کامل در آستان فروریختن است.

هشدار وقوع سیل بزرگتر در آذرشهر

محمد عبدی دهیار روستای گنبرف در گفت‌وگو با تسنیم گفت: سیل خروشانی از محدوده روستای گنبرف در حال حرکت است که میزان آب آن هر لحظه در حال افزایش است و تا لحظاتی به محدوده آذرشهر خواهد رسید.

با توجه به گزارش دهیار گنبرف ضروری است مسئولین ستاد بحران شهرستان آمادگی لازم را داشته و به شهروندان نیز توصیه می‌شود از تجمع در محدوده «سیل چایی» خودداری نموده تا حادثه مرگبار سال گذشته پل غله زار روی ندهد.

روحانی، اواخر فروردین سال گذشته در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی از پل غله زار بازدید کرده و از نزدیک روند امداد رسانی به سیل زدگان را بررسی کرد و قول مساعدی برای جبران خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی استان داده بود.

سیل علاوه بر ایجاد خسارت های مالی در شهرهای مختلف استان، در شهرستان های آذرشهر و عجب شیر موجب فوت ۴۲ نفر شده بود که ۲۰ نفر از آنها در پل غله زار جان خود را از دست دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy