محمد دادکان: فساد بعد از فوتبال به زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز سرایت کرده

81
محمد دادکان: فساد بعد از فوتبال به زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز سرایت کرده
محمد دادکان: فساد بعد از فوتبال به زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز سرایت کرده

محمد دادکان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال روز ۹فروردین ۹۷ با اشاره به گوشه‌ای از فساد سراسری ۳۹ سال حکومت ملاها  اعتراف کرد و گفت:

«فساد بعد از فوتبال حالا به زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز سرایت کرده.

در فسادهای جامعه دست بالادستی‌ها در کار است؛ اما منتظر هستند یک سیگارفروش را پیدا کنند و درازش کنند.

دلیل اصلی عدم مبارزه با فساد در فوتبال این است که فساد در ایران دارای پشت پرده است و اگر کسی اولین مفسد را معرفی کند به‌تبع آن باید دومی و سومی را هم معرفی کند.

امروز به دنبال این هستند که بابک زنجانی را اعدام کنند؛ این در حالی است که هنوز مشخص نشده چه کسی این رانت‌ها و سرمایه‌ها را در اختیار بابک زنجانی قرار داده است».

محمد دادکان در ادامه گفت:

«صداوسیما به‌جای این‌که دغدغه‌های جوانان و کسانی که با وضعیت موجود مشکل‌دارند را مورد بررسی قرار دهند از کسانی در برنامه‌های خود استفاده می‌کنند که نسبت به وضعیت موجود سمپاتی دارند.

چرا هیچ برنامه درباره نقد و بررسی اقتصاد در طول چهل سال گذشته پخش نمی‌شود؟ چرا کسی درباره نقد و بررسی مسائل اجتماعی در چهل سال گذشته برنامه نمی‌سازد؟

وضعیت به شکلی شده که به کسی که قصد دارد اسامی مفسدین را افشا کند اعلام می‌کنند از لیست خود نام فلان مدیر و فلان فرد را بیرون بیاور و بعد اسامی را اعلام کن!

ژن خوب کسانی هستند که با رانت پدر و مادر ماشین‌های میلیاردی سوار می‌شوند!

۸۰۰ میلیارد دلار پول کشور کجا رفت؟ چه کسی پاسخگو است؟

چرا با این‌همه ثروت خدادادی مردم ما باید در فقر زندگی کنند؟ چرا کسی نمی‌پرسد در طول این چهل سال چه‌کار کردید؟ آیا آمار فساد کمتر شده یا بیشتر؟ آیا آمار فحشا کمتر شده یا بیشتر؟ آیا آمار طلاق بیشتر شده یا کمتر؟

چرا چپ و راست و اصولگرا و اصلاح‌طلب این‌همه باهم دعوا می‌کنند؟ و الله همه این دعواها برای پول است نه مردم ».

دادکان ادامه داد: «اصولگراها به دنبال این هستند که چند سال قدرت را به دست بگیرند تا جیب خود و نزدیکانشان را پر کنند و از طرف دیگر اصلاح‌طلبان نیز با همین هدف به دنبال قدرت هستند.

اگر تحقیق کنید که فرزندان مسئولان کجا زندگی می‌کنند متوجه می‌شوید که همگی یا در کانادا هستند و یا آمریکا و یا در بهترین کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند!».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy