نایب رئیس مجلس: فیلترینگ بدتر است با یک فیلتر شکن به همه کانالها وصل میشوند

78
نایب رئیس مجلس: فیلترینگ بدتر است با یک فیلتر شکن به همه کانالها وصل میشوند
نایب رئیس مجلس: فیلترینگ بدتر است با یک فیلتر شکن به همه کانالها وصل میشوند

نایب رئیس مجلسعبدالکریم حسین‌زاده فیلترینگ را بدتر از قبل دانست و گفت: فیلترینگ بدتر است با یک فیلتر شکن به همه کانالها وصل میشوند امروز ۷فروردین۹۷ عبدالکریم حسین‌زاده، رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس به ایلنا گفت: رتبه ایران به‌لحاظ سرعت دانلود اینترنت در حدود ۱۵۰ از میان ۲۰۰ کشور جهان است و حتی عراق از این حیث در رتبه‌ای بهتر نسبت به ما قرار دارد و از نظر سرعت آپلود نیز در رتبه ۱۳۰ از میان این ۲۰۰ کشور جهان قرار داریم.

وی ادامه داد: همچنین ما به‌لحاظ سرعت اینترنت تلفن همراه در رتبه ۹۸ از ۱۱۴ کشور قرار داریم که به این اعتبار، تنها ۱۵ رده بالاتر از آخرین کشور جهان ایستاده‌ایم.

علاوه بر این، به‌لحاظ بهای اینترنت تلفن همراه نیز جزء کشورهای گران دنیا محسوب می‌شویم و در رده ۴۶ از میان ۶۲ کشور این جدول حضور داریم و عملاً در میان گران‌ترین کشورهای دنیا به‌لحاظ بهای اینترنت تلفن همراه در رتبه شانزدهم از آخر ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه هنوز زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی نداریم، تاکید کرد: این یک واقعیت هرچند تلخ است ولی مردم به پیام‌رسان‌های داخلی هیچ اعتمادی ندارند.

عبدالکریم حسین‌زاده اضافه کرد: روش‌هایی از نوع فیلترینگ و غیره به هیچ وجه پاسخگو نبوده و راهکار مناسبی نیست. امروز دست هر کودک ایرانی، یک گوشی نسل جدید مجهز به تلگرام و هزاران اپلیکیشن دیگر است و با نصب فیلترشکن‌ها به تمامی کانال‌های غیراخلاقی که آنها تا دیروز دسترسی نداشتند، دسترسی خواهند داشت.

او با بیان این‌که در آینده‌ای نه‌چندان دور حتی نیازی به فیلترشکن هم نخواهد بود، توضیح داد: نمونه بارز این شیوه‌های نوین، تامین اینترنت آفریقا توسط پهباد خورشیدی فیس‌بوک آمریکا است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy