حملات موشکی حوثیهای سپاه پاسداران ایران به چند هدف در عربستان

199
حمله موشکی حوثیهای سپاه پاسداران ایران به عربستان
حمله موشکی حوثیهای سپاه پاسداران ایران به عربستان

روز گذشته، یگان موشکی انصارالله یمن در، چندین منطقه مهم در عربستان را هدف حملات موشکی موشکهای بالستیک خود قرار داد.

یگان موشکی یمن، اعلام کرد که موشک‌های شلیک شده از نوع برکان اچ H2 ، بدر و قاهر M2 و هدف آنها فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض، فرودگاه ابها در عسیر، فرودگاه جیزان و مناطقی در جنوب عربستان بوده است.

دولت کویت ضمن ابراز انزجار و محکوم کردن حملات موشکی حوثی‌ها به پادشاهی عربی سعودی، بر ایستادگی خود در کنار سعودی تاکید کرد.

به گزارش العربیه، یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه کویت اعلام کرد که دولت این کشور ضمن ابراز اعلام انزجار و محکومیت حملات موشکی علیه کشور برادر، پادشاهی عربی سعودی که شهروندان را دچار وحشت کرد، این عمل را محکوم کرده و مخالفت کامل خود را با حملات موشکی ابراز می‌دارد.

این سخنگو در ادامه افزود که این اقدام بازگوکننده سرسختی داردوسته حوثی و مخالفت آنها با صلح و اراده جامعه بین‌المللی مبنی بر پایان دادن مناقشه مستمر در یمن و به تحليل بردن همه فرصت‌های صلح و تلاش‌های صورت گرفته به منظور جامه عمل پوشاندن به آن است.

منبع کویتی از جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت خواست تا با اقدامی فوری این حملات را متوقف کند.

او افزود که این اقدامات، اراده برادرانمان در پادشاهی عربی سعودی در دفاع از امنیت و ثبات و نیز پاسداری از جان شهروندان‌شان را سست نخواهد کرد.

این مقام مسئول کویتی بر ایستادگی کامل دولت کویت در کنار پادشاهی عربی سعودی و تایید مطلق تصمیماتی که به منظور حمایت از امنیت و ثبات خود اتخاذ کند را مورد تاکید قرار داد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy