جدیدترین پیام محمود احمدی‌نژاد درباره تخلفات دستگاه قضاییه + فیلم

132

به گزارش سایت دولت بهار، محمود احمدی‌نژاد امروز پنجم فروردین ۹۷ پیام تصویری منتشر کرد و روی موضوعات مهمی انگشت گذاشت.  بخشهایی از این نامه به شرح زیر است:

محمود احمدی‌نژاد پس از تبریک عید و .. میگوید: « ..عزیزان؛ می دانید که عدالت پایه رشد، حرکت، پیشرفت و امنیت است. از آرمان های اصلی انقلاب ما عدالت بوده است. همه باید تلاش کنیم تا عدالت برپا شود. اگر عدالت برپا نشود به هیچ کجا نخواهیم رسید. این ستون فقرات هر بنای مستحکم و درخشانی ست که باید و می خواهیم که برپا کنیم.

متاسفانه امروز در کشور ما عدالت مهجور است. گرچه بعد از انقلاب در کشور ما تلاش های فراوانی شده است اما امروز در شرایط خوبی به سر نمی بریم. دستگاه قضایی که باید محور و پایه گذار عدالت باشد به طور کامل از این مسیر خارج شده است. کاَنه یک دستگاهیست در خدمت خواست و منافع مقامات او.

امروز صدها مرد و زن و جوان فقط بخاطر اعتراض به شرایط اداره و نحوه مدیریت کشور، شرایط بد اقتصادی و در اعتراض به رفتار دستگاه قضایی، تحت تعقیب قرار گرفته اند، بسیاری از آنها در زندان هستند، از حقوق اولیه برخوردار نیستند، قوانین را درباره آنها رعایت نمی کنند و آنها را تحت عناوین دیگری تحت تعقیب قرار می دهند. یک جوانی که اعتراض کرده و مطلبی را در فضای مجازی منتشر کرده و یا حتی جوانی که رفته پیگیر کار دوستان بازداشت شده خودش بوده، با این ها برخورد و دستگیر کرده اند و تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و با یک عناوین کلی با آنها برخورد می کنند! این کار درستی نیست.»

وی با اشاره به دستگیری بقایی و مشاعی می گوید: «اینها را گرفتند و در یک دادگاه غیرعلنی و برخلاف اصل ۱۶۵، برخلاف اصرار آقای بقایی بردند و در یک جایی حرفهایی زدند و در نهایت احکامی صادر کردند با ۶۲ سال زندان، ۴۰ و چند میلیارد تومان جریمه که ده ها برابر کل موجودی زندگی آقای بقایی هست!

ظالمانه او را محکوم کردند. اصل حرف بحث سیاسی بود. اختلاف نظر بود. یکی از وکلایش را ۲ سال و نیم به حبس محکوم کردند، یکی دیگر را تهدید کردند، به یکی فرصت ندادند که برود اسناد را فراهم و دفاع بکند. با عجله شب عید در حالی که آن دادگاه زندانی داشت یعنی پرونده هایی داشت که طرف آن پرونده در زندان بود و طبق قانون او در اولولیت بود و باید آن را رسیدگی می کردند اما با سرعت رسیدگی کردند و یک حکم از قبل تعیین شده را علیه آقای بقایی صادر کردند و حاضر نشدند اسناد آن را منتشر کنند. یک برگ سند وجود ندارد، یک دلیل قانونی وجود ندارد، فقط ادعاهاست.

اجازه بدهید من یک گوشه‌اش را برایتان باز کنم. بعد از اینکه ایشان را زندانی کردند، قوه قضائیه فیلم پخش می کند، این افتضاح است! در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. آقای دستگاه قضایی اگر سند داری علنی برگزار کن، سند منتشر کن.

سال ۹۰ که می خواستند با ما و آقای بقایی و دوستان ما برخورد کنند، یک تعداد از کارمندان بیچاره را دستگیر کردند با چند ماه انفرادی. آنها را تحت فشار قرار دادند که شما علیه آقای بقایی حرف بزنید. نوشتند و گذاشتند جلوی آنها. آنها هم به ناچار خواندند. وقتی که آزاد شدند آمدند پیش ما. نامه نوشتند و حلالیت طلبیدند، گفتند که اینها وجود خارجی ندارد، اینها القائات دستگاه های امنیتی است، تحت فشار به ما گفتند که اگر ندهید اجازه نمی دهیم بروید بیرون.

این ها را امضاء کردند و به ما دادند و ما یک نسخه اش را برای رهبری فرستادیم. یک نسخه اش در پرونده هست. بعد فیلم آن را برمی دارند و پخش می کنند! جالب است که همان را هم آنقدر افتضاح بوده که نتوانستند جزو محکومیت آقای بقایی بیاورند!

کجای دنیا دستگاه قضایی اینگونه است که سند ندارد و محکوم می کند!؟ آقا برخورد سیاسی است. ما با این نحوه اداره کشور و با این سیستم قضایی و این وضعیت اقتصادی مخالفیم.»

وی ادامه میدهد: «پس چه باید کرد؟ چه راهی هست برای اعتراض به تخلفات و سوء استفاده ها، اعتراض به غلط کاری ها و سیاست های غلط، اعتراض به وضع موجود کشور، اعتراض به مدیریت های نادرست؟

کوچکترین حرفی که بزنیم بلافاصله یک اتهام بدون سند میزنند! خب شجاعت داشته باشید علنی برگزار کنید. اینهمه جوان و مرد و زن الان در زندان و راهها هم بسته! من امیدوارم خودشان را اصلاح کنند و دست بردارند از این کارها. آقای بقایی امروز در اعتصاب غذا بسر می برد، در اعتراض به این رفتار ظالمانه. گوش شنوایی هست؟

البته این وضع عوض خواهد شد. من شک ندارم، وضع به نفع ملت ایران عوض خواهد شد.»..

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy