معاون دادستان کل آمریکا ۹ شهروند و یک موسسه ایرانی را به هک کردن صدها مرکز دانشگاهی و دولتی متهم کرد. او می‌گوید این حمله‌های سایبری به دستور حکومت ایران و در آمریکا و ۲۱ کشور دیگر انجام شده است.

راد روزن‌استیان، معاون دادستان کل ایالات متحده آمریکا می‌گوید ۹ شهروند ایران و یک موسسه ایرانی متهم شده‌اند که یارانه‌های صدها مرکز دانشگاهی در این کشور و کشورهای دیگر را هک کرده‌اند.

به گزارش رویترز، معاون دادستان آمریکا روز جمعه (۲۳ مارس/ ۳ فروردین) در یک نشست خبری اعلام کرد، این افراد متهم به حمله سایبری به ۱۴۴ دانشگاه آمریکایی و ۱۷۶ دانشگاه در ۲۱ کشور دیگر هستند.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید هکرهای ایرانی در مجموع بیش از ۳۱ ترابایت داده‌های علمی از دانشگاه‌های مختلف را سرقت کرده و از این طریق حدود ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به این دانشگاه‌های خسارت زده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش داده که به خاطر این عملیات سایبری ۹ ایرانی و “انستیتو مبنا” در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. این افراد از بنیانگذاران و کارکنان این انستیتو بوده‌اند.

گفته می‌شود یکی از این افراد ابوذر گوهری مقدم، از استادان دانشگاه امام صادق است.

“انستیتو مبنا، در صفحه خود در اینستاگرام این موسسه را “طراح و مجری برگزاری كنفرانس‌های ملی و بین‌المللی” و دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی معرفی می‌کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy