ارژنگ داوودی زندانی سیاسی۶۴ساله در زیر شکنجه ۲۰روز است در اعتصاب غذاست

93
ارژنگ داوودی زندانی سیاسی64ساله 20روز است در اعتصاب غذاست
ارژنگ داوودی زندانی سیاسی64ساله 20روز است در اعتصاب غذاست

بنا به گزارشات رسیده به آژانس ایران خبر، آقای ارژنگ داوودی از روز۱۲ اسفند تا کنون در اعتصاب غذای اعتراضی به سر میبرند. این زندانی روز ۱۶دی ماه به طور ناگهانی از زندان زابل به زندان زاهدان منتقل و به قرنطینه این زندان برده شده است.

او را به اتاقی که محل زندانیان با جرائم خشن همچون قاچاق و قتل و… است منتقل کرده‌اند و از هواخوری و امکان تماس با خانواده نیز محروم است. ارژنگ داوودی در قرنطینه با وجود بیماری دیابت و ناراحتی قلبی از غذای مناسب بیماران دیابتی محروم است.

به همین دلایل آقای داوودی از روز شنبه ۱۲ اسفند ماه ۹۶ اعتصاب غذا و دارو کرده که این اعتصاب همچنان ادامه دارد.

بعد از مدت کوتاهی او را به دستور محمدحسین خسروی رئیس زندان و غلامرضا رحیمی مسئول بازرسی با دستبند و پابند به سلول شماره ۲ بردند. ابعاد این سلول ۱.۸۰ در ۱.۶۰ است. این سلول فاقد موکت؛ بدون سرویس بهداشتی؛ بدون پنجره است بطوری که غیرقابل نفود برای هواست.

در این سلول وی را با دستبند و پابند نگهداری میکردند طوریکه دست و پای این زندانی دچار زخمهای وحشتناکی شده بود پس از آن نگهبانان از وحشت مرگ این زندانی در اثر زخمهای وحشتناک دستبند و پابندش را باز کردند.

به گفته رئیس زندان این عمل در تلافی پیام صوتی او در شهریور ماه سال گذشته بوده است.

معلم زندانی ارژنگ داوودی ۶۴سال سن دارد و به بیماریهای دیابت و بیماری قلبی مبتلاست. این زندانی سیاسی مورد آزار و اذیت فراوان از طرف زندانبانان و مامورین حکومت در زندانهای مختلف قرار دارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy