محمد بن سلمان: چنانچه ایران بمب اتمی بسازد، سعودی هم به سرعت این اقدام خواهد کرد
محمد بن سلمان: چنانچه ایران بمب اتمی بسازد، سعودی هم به سرعت این اقدام خواهد کرد

شاهزده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی اعلام کرد چنانچه ایران بمب اتمی بسازد، سعودی هم به سرعت این اقدام را انجام خواهد داد.

این سخنان در جریان مصاحبه ولی‌عهد سعودی با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه تلویزیونی CBS مطرح شده است. این مصاحبه به مناسبت سفر شاهزاده محمد بن سلمان به ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.

ولی‌عهد سعودی در این مصاحبه، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران را به «هیتلر» تشبیه کرد.

این نخستین مصاحبه شاهزاده محمد بن سلمان با یک رسانه آمریکایی است. شبکه CBS پنجشنبه ۱۵ مارس، بخش‌هایی از این مصاحبه را پخش کرد.

این مصاحبه مفصل را نورا دونیل مجری برنامه ۶۰ ذقیقه با شاهزاده محمد بن سلمان در ریاض انجام داده است. سایت CBS News ولی‌عهد سعودی را به عنوان «یکی از قدرتمندترین رهبران خاورمیانه» توصیف کرده است.

در این مصاحبه به روابط سعودی با آمریکا، جنگ یمن و تنش در روابط با ایران هم پرداخته شده است.

قرار است مشروح مصاحبه ۱۸ مارس یعنی دو روز پیش از دیدار شاهزاده محمد بن سلمان با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در واشینگتن پخش شود.

بیشتر بخوانید

محمد بن سلمان سیاست‌های توسعه طلبانه خامنه‌ای در خاورمیانه را مشابه همان سیاستی می‌داند که زمانی هیتلر در اروپا در پیش گرفته بود. ولیعهد عربستان مدعی شده است که خامنه‌ای برای خاورمیانه پروژه و برنامه مشخصی دارد و بر آن است تا این پروژه را در منطقه اجرا کند.

محمد بن سلمان نسبت به خطرات ناشی از سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هشدار داده و از جمله چنین گفته است: «بسیاری از کشورهای جهان و اروپا به خطرات ناشی از سیاست‌های هیتلر تا پیش از وقوع آن توجهی نکردند. من نمی‌خواهم شاهد تکرار چنین رویدادهایی در خاورمیانه باشم.»

 

http://t.me/Iran_news_ajancy