روسیه در حال ساختن نوع تازه‌ای از موشک‌های اتمی است
روسیه در حال ساختن نوع تازه‌ای از موشک‌های اتمی است

ولادیمیر پوتین به تازگی در سخنرانی سالانه‌‌اش اعلام کرد که روسیه در حال ساختن نوع تازه‌ای از موشک‌های اتمی است. اکنون نظامیان روسیه وعده‌ی پوتین را محقق و موشک مافوق صوت تازه‌ای به نام “کینژال” را با موفقیت آزمایش کردند.

ارتش روسیه اعلام کرد که که موشک مافوق صوت “کینژال” (خنجر) را با موفقیت آزمایش کرده است. این موشک نوع جدیدی از جنگ‌افزار اتمی است که ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه‌ی خود در اوایل ماه مارس وعده‌ی آن را داده بود.

وزارت دفاع روسیه در مسکو اعلام کرد که این موشک در جنوب روسیه توسط یک جنگنده‌ی ردیاب میگ ۳۱ در هوا شلیک شده و به هدف خودش در یک منطقه‌ی تمرین نظامی اصابت کرده است.

به گزارش دویچه وله پوتین در سخنرانی سالانه‌ی خود انواع تازه‌ای از سیستم‌های تسلیحاتی را معرفی کرد که موشک “کینژال” یکی از آنها بود. این سخنرانی با پرسش‌های فراوانی همراه شد و از جمله اینکه سیستم‌های یادشده در چه مرحله‌ای از ساخت خود هستند.

یک کارشناس نظامی ایالات متحده آمریکا به نام مایکل کافمن گفت که در میان سیستم‌های یادشده موشک “کینژال” زودتر از بقیه آماده خواهد شد. “کینژال” نوع پیشرفته‌‌تر موشک “اسکندر” است. اما این موشک نه از زمین، بلکه از هوا شلیک می‌شود. کارشناس آمریکایی برد این موشک جدید را تا ۲ هزار کیلومتر برآورد می‌کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy