چهارشنبه سوری فرصتی برای ما از نقطه صفر مرزی تا قلب تهران برای کندن ریشه جنایتکاران

129
چهارشنبه سوری فرصتی برای ما از نقطه صفر مرزی تا قلب تهران برای کندن ریشه جنایتکاران
چهارشنبه سوری فرصتی برای ما از نقطه صفر مرزی تا قلب تهران برای کندن ریشه جنایتکاران

رحیمی فرمانده انتظامی تهران در مورد چهارشنبه سوری گفته است که:«از ماهها قبل به‌صورت نامحسوس از نقطه صفر مرزی تا داخل شهرها را برای جلوگیری از ورود مواد (منظورش مواد محترقه است) رصد کرده‌اند». تلویزیون هرشب نمایش اقتدار! برگزار می‌کند و در کنار آن، برای سلامتی «جوانان عزیز» اشک میریزد!

اما همیشه وقتی ببینند کاری از دستشان برنمی‌آید و هرکاری که بگویند انجام نده مردم بیشتر راغب به انجام آن میشوند عقب نشینی کرده و برخلاف سالهای قبل که جشن چهارشنبه ‌سوری را یک سنت آتش‌پرستی و جاهلی می‌نامیدند،  گفته است؛ «پلیس با شادی مردم مخالف نیست که از سنتها استفاده کنند فرمانده انتظامی تهران بزرگ (۱۷اسفند ۹۶) نگرانی اصلی‌اش را تحت عنوان «حفظ نظم و امنیت» بیرون داده و گفته است: «با رفتارهایی که مخل نظم یا خارج عرف باشه برخورد می‌کنیم»

روشن است منظور آنها از «امنیت و آرامش مردم»، دقیقاً امنیت و آرامش اصل نظام است. حکومتی که هیچ آرامش و آسایشی برای مردم باقی نگذاشته حالا ناگهان در چهارشنبه ‌سوری نگران آرامش و امنیت مردم شده است.

آیا واقعا جای نگرانی است، راستی صورت مسأله این نگرانی چیست؟

از سویی «از مواد محترقه و خطرناک» صحبت می‌کنند و از سوی دیگر از «ساختارشکنان و برهم‌زنندگان نظم و امنیت و آرامش عمومی!»

روشن است که صورت‌مسأله نگرانی؛ جوانان مخل نظم‌اند که در دستشان «مواد محترقه و مخربه خطرناک» دارند.

آیا به همین جا ختم می‌شود؟ خیر، عنصر مهم دیگر، بن‌بست حکومت در سرکوب است. همان که روز ۱۵اسفند جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران از آن به‌عنوان دست‌بستگی نظام نام برد.

ایرنا ۱۶اسفند از قول رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه طباطبایی نوشت: «بعضی برخوردها با برپایی آداب و رسوم جشن چهارشنبه‌ سوری باعث شد تا فضای فرح‌بخش یک جشن ملی به میدان جنگ‌وگریز با مأموران تبدیل شد. برخورد سیاسی با چهارشنبه ‌سوری باعث شد یک آتش روشن کردن معمولی و پریدن از روی آن به انفجارهای متعدد چریکی تبدیل شود».

امسال وضع  حکومت به‌شدت وخیم‌تر خواهد بود، چون امسال مردم یک قیام شکوهمند را پشت سر دارند.!

شعله‌های چهارشنبه‌ سوری در بستر قیام عظیم مردم ایران شراره می‌کشد. همان قیامی که کارشناسان حکومتی از هر دو جناح در موردش هشدار دادند.

یکی گفت: «قیام دی یک بهمن کوچک بود باید در انتظار بهمن‌های بزرگتری باشیم». یکی از این بهمن‌های بزرگتر می‌تواند چهارشنبه‌ سوری باشد که بستر همواری برای تجمع مردم و جوانان است و در طول تاریخ ایران همواره موضوع مناسبی برای هم‌بستگی‌ها و خیزشهای ملی بوده است؛ از گرامیداشت خون سیاوش که پارسیان به حرمت آن در چهارشنبه ‌سوری از آتش می‌پریدند تا آتشباری بر دیوان سیاووش کش ایران‌ستیز!.

از این فرصت طلایی باید به بهترین شکل استفاده کنیم تا ریشه جنایتکاران را بخشکانیم. مرحله فعلی، مرحله سرنگونی حکومت جنایت است!‌

در این مرحله جنایتکاران هیچ راهی مقابل خود ندارند؛ اگر سرکوب و شلیک کنند شعلهٴ قیام بالا می‌گیرد. و اگر نکنند قیام گسترش پیدا می‌کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy