حمله وحشیانه نیروهای انتظامی و گارد به تجمع کنندگان روز جهانی زن در ایران

164

پس از فراخونی که در روزهای گذشته برای برگزاری مراسم هشتم مارس در شبکه های اجتماعی مبنی بر حضور زنان در روز هشتم مارس روز جهانی زن در مقابل وزارت کار پخش شد، شماری از زنان در مقابل این وزارت خانه تجمع کردند.

در این تجمع تعدادی از زنان و مردان تجمع کننده بازداشت شدند. دیکتاتور حتی تحمل این تجمع را هم نداشت و به این تجمع حمله کرده و تجمع کنندگان را با ضرب و شتم دستگیر کرد.

در بخشی از این فراخوان آمده بود: «زنان ایران سال‌هاست در چنبره‌ انواع تبعیض‌ها و نابرابری‌ها گرفتار آمده‌اند، قوانین نابرابر در ازدواج، طلاق، ارث و … از زنان شهروندانی درجه دو ساخته‌ است».

….«زنان در برابر خشونت خانوادگی و آزار خیابانی از هیچ حمایت قانونی‌ برخوردار نیستند. هر بار به بهانه‌ای حق مالکیت بر بدن‌هایشان نادیده گرفته می‌شود؛ گاه با حجاب اجباری، گاه با ایجاد محدودیت و ممنوعیت در دسترسی رایگان به وسایل پیشگیری از بارداری و …»

اسامی برخی بازداشت شدگان:

حمله وحشیانه نیروهای انتظامی و گارد به تجمع کنندگان روز جهانی زن در ایران
حمله وحشیانه نیروهای انتظامی و گارد به تجمع کنندگان روز جهانی زن در ایران

سودابه رخش خبرنگار بخش جهانی روزنامه شرق از تجمع کنندگان مقابل وزارت کار که امروز با ضرب و شتم بازداشت و به کلانتری ۱۳۷گیشا منتقل شد.

پیمان چهرازی شاعر و مترجم که در مراسم روز جهانی زن مقابل وزارت کار با خشونت بازداشت و به کلانتری۱۳۷گیشا منتقل شد.

جوادعباسی توللی فارغ التحصیل دانشگاه چمران اهواز که با خشونت و ضرب و شتم در تجمع مقابل وزارت کار به مناسبت روز جهانی زن دستگیر شد.

پرستو الهیاری فعال حقوق زنان در مراسم هشت مارس مقابل وزارت کار با ضرب و شتم بازداشت و به کلانتری ۱۳۷گیشا منتقل شد.

زهره اسدپور فعال حقوق زنان امروز در تجمع مقابل وزارت کار به مناسبت روز جهانی زن با ضرب و شتم بازداشت و به کلانتری ۱۳۷گیشا منتقل شد. خانم اسدپور زخمی شده بود و هنگام بازداشت دهانش خونی بود.

بنفشه جمالی فعال حقوق زنان و از تجمع کنندگان مقابل وزارت کار به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

و آقای مهرداد فلاحی

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy