تبریک رکس تیلرسون به مناسبت روز جهانی زن
تبریک رکس تیلرسون به مناسبت روز جهانی زن

در حالیکه روز جهانی زن در ۸ مارس در اغلب کشورهای جهان جشن گرفته می شود، وزیر خارجه ایالات متحده در پیامی به مناسبت این روز، تاکید کرد تلاش آمریکا برای برقراری برابری میان زنان و مردان در جهان است.

رکس تیلرسون در بیانیه خود، سرمایه گذاری در تحصیل دختران، آگاه شدن آنان از آزادی‌های‌شان و توانمندی اقتصادی زنان را شرط اول در این راستا دانسته و می گوید آمریکا سیاستها و برنامه های خود در این راستا را ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا می گوید در همین زمینه ایالات متحده با دیگر دولتها در سراسر جهان نیز همکاری خواهد کرد.

آقای تیلرسون تعرض جنسی به زنان و تبعیضها را در این قرن غیرقابل تصور دانسته و گفته است ممانعت از پیشرفت آنها، ضرری به جامعه است.

وزیر خارجه آمریکا از شجاعت زنان نسلهای گذشته به نوبه خود تلاش کردند جهان را امن تر و سعاتمندتر کنند، تقدیر کرده و تعهد کرده که پیشرفتها تداوم داشته باشند.

رکس تیلرسون همچنین در کنفرانس خبری خود درآدیس آبابا پایتخت اتیوپی ، بر دستاوردهائی تاکید گذاشت که بخشی از ارزش های آمریکائی است.

وی گفت:‌ می خواهم روز جهانی زنان را تبریک بگویم، روزی که ما دستاوردهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زنان در سراسر جهان را به رسمیت شناختیم. همچنین می خواهم بر حمایت آمریکا از بیانیه پر قدرت اتحادیه افریقا و تلاش این اتحادیه برای تشویق قدرت بخشی به زنان و شرکت آن ها در فعالیت های اقتصادی در سراسر قاره آفریقا، تاکید بگذارم.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy