فرمانده سابق جدا شده از سپاه پاسداران زیر شکنجه اداره اطلاعات کشته شد

217
فرمانده سابق جدا شده از سپاه پاسداران زیر شکنجه اداره اطلاعات کشته شد
فرمانده سابق جدا شده از سپاه پاسداران زیر شکنجه اداره اطلاعات کشته شد

محمد راجی، یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران بود که روز اول اسفند در جریان دستگیریهای گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. این درویش گنابادی بر اثر شدت ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شده است.

خانواده آقای راجی میگویند: «مأمورین اداره آگاهی شاهپور، روز شنبه ۱۲ اسفند ماه؛ طی چندین تماس تلفنی از آنان خواسته بودند که به همراه عکس و مدارک شناسایی آقای راجی، به اداره دهم آگاهی شاهپور مراجعه کنند.

مأمورین در پاسخ به سوال خانواده‌ی آقای راجی که این درخواست بر چه مبنای حقوقی و قانونی‌ست اعلام کردند که این امر برای شناسایی زندانیان است.»

بنا به نوشته سایت مجذوبان نور مربوط به دراویش گنابادی: صبح امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه؛ با مراجعه‌ی خانواده‌ی ایشان به اداره دهم آگاهی شاهپور، مراجعه میکنند،‌ مأمورین انتظامی اطلاع دادند که آقای راجی در کما به‌سر می‌برد اما ساعاتی بعد طی تماس تلفنی به خانواده‌ی وی اطلاع می‌دهند که وی فوت شده و در مراجعه‌ی بعدی حضوری خانواده به پلیس، اعلام می‌شود که وی در اثر ضربات وارده در حین بازجویی فوت شده است.

محمد راجی از بامداد یکم اسفند که در گلستان هفتم دستگیر شده تاکنون تماسی با خانواده‌ی خود نداشته است. در حال حاضر تحقیقات خانواده به همراه وکلای مدافع در این خصوص ادامه دارد.

محمد راجی متولد دی‌ماه ۱۳۴۰ شهرستان الیگودرز است.

وی در سال ۱۳۸۳ با جدا شدن از سپاه به کشاورزی در منطقه روستای مزرعه‌آباد الیگودرز مشغول می‌شود. این درویش گنابادی دارای ۵ فرزند است که در حال حاضر یکی از پسران ایشان به نام محمدعلی راجی که در حوادث گلستان هفتم بازداشت شده در زندان فشافویه در بازداشت به‌سر می‌برد.

راجی یک فرمانده سپاه در طول ۸‌سال جنگ با عراق بوده و فرماندهی چند گردان سپاه در منطقه‌ی کردستان را به عهده داشته و از جانبازان جنگ نیز بوده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy