قباد اعظمی زیر شکنجه اداره اطلاعات جوانرود با تزریق کشته شد

187
قباد اعظمی زیر شکنجه اداره اطلاعات جوانرود با تزریق کشته شد
قباد اعظمی زیر شکنجه اداره اطلاعات جوانرود با تزریق کشته شد

قباد اعظمی زیر شکنجه اداره اطلاعات جوانرود با تزریق سم کشته شد دو روز بعد از دستگیری قباد اعظمی به خانواده‌اش اعلام شد که بروند جسدش را تحویل بگیرند و او خودکشی کرده است. این خبر روز شنبه ۱۲اسفند ۹۶ توسط اطلاعات آخوندی به خانواده اعظمی داده شد و گفتند که قباد با سم خودکشی کرده است.

به این ترتیب یک جوان دیگر را زیر شکنجه کشتند.

یک منبع مطلع در ابن رابطه گفت: «قباد اعظمی به اتهام حمل اسلحه بازداشت شده بود و‌ پس از دو روز در تاریخ ۱۱ اسفندماه، خانواده‌اش از طریق تماسی تلفنی مطلع شده‌اند که فرزندشان در بازداشتگاه از طریق خوردن سم خودکشی کرده است.»

همچنین جسد وی قبل از رسیدن اعضای خانواده، به پزشکی قانونی تحویل داده شده و به آنها اعلام شده است که او طی مراحل بازجویی توانسته است به چند قرص که به نوع آن اشاره نشده است، دست‌یابی پیدا کرده و از این طریق خودکشی کرده است.

به علت انتقال وی به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات جهت بازجویی، احتمالا پرونده‌ی وی از لحاظ جنبه‌ی عمومی جرم با مصداق حمل اسلحه خارج شده و روند سیاسی به خود گرفته است. با این حال مراجع امنیتی از ارائه‌ی توضیحات بیشتر به خانواده‌ی قباد اعظمی خودداری کرده‌اند.

وی طی بازجویی از حق تماس با خانواده و یا خارج از بازداشتگاه محروم بوده است.

یادآوری میشود:

بنا به گزارشات رسیده برای اعتراف گیری از متهمین تزریقاتی انجام میشود و اگر این میزان تزریق بیشتر از حد باشد متهم کشته میشود احتمال قوی کشته شدن قباد خدری هم با همین تزریق بوده است.

اداره اطلاعات و سپاه پاسداران برای اعتراف گیری از متهمان به وفور از تزریق تیوپنتال سدیم استفاده میکند.
در اعتراف گیری اجباری از کاووس سیدامامی گویا در روز ۲۰بهمن در ادامه روند این دارو را با دوز بالاتر به وی تزریق کردند.

ساعاتی پس از تزریق سید امامی به استرس شدید دچار شده و در سلول خود ایست قلبی کرده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy