رقم کلان اختلاس و دزدی حکومت در زمان حضور شخص روح‌الله خمینی

229
رقم کلان اختلاس و دزدی حکومت در زمان حضور شخص روح‌الله خمینی
رقم کلان اختلاس و دزدی حکومت در زمان حضور شخص روح‌الله خمینی

اولین اختلاس اسلامی سال ۶۰ انجام شد که میزان آن را عزت‌الله سحابی ۱۲۰میلیارد تومان در ظرف یک سال  اعلام کرد. (با قیمت الان میشود بیست هزار و ۸۸۸ میلیارد و ۸۸۸ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۸۸ تومان یعنی حدودا ۲۱هزار میلیارد تومان) این البته در زمان حضور و زندگی خود خمینی سردزد قهار بود، زمانی که قیمت یک پیکان نزدیک نیم میلیون تومان بود.

تا این اواخر افشاگریها و روکردن دست باندها در دزدی و اختلاس به‌طور معمول در سرفصلها و موعدهای خاصی مثل انتخابات یا تغییر مدیران صورت می‌گرفت؛ اما در هفته‌های اخیر چرا بالا گرفته است؟

پاسخ این است که هر دزد با دادن آدرس دزد دیگر می‌خواهد رد خودش را گم کند. با هم مرور کنیم:

کیهان ۹اسفند ۹۶ می‌نویسد: «رشت الکتریک» را بالا کشیدند برای استادیوم و حجاب سناریو می‌سازند!

فقط یک نمونه که خبرگزاری فارس از گیلان مخابره کرده و به رسانه‌ها کشیده شده است، آقای کرباسچی شهردار اسبق، که این روزها، در این دانشگاه و آن دانشگاه برای عدالت و آزادی و حق انتخاب سخنرانی می‌کند، سال ۸۲کارخانه رشت الکتریک را با حدود ۶۰۰کارگر برای همسر خود، همسر قبه، همسر عبدالله‌ نوری و همسر شریعتی دهقان خرید، کارگرانش را بیکار کرد و حالا می‌خواهد زمین باقیمانده از آن کارخانه پررونق را با ۶۰آپارتمان لوکس در شمال تهران معاوضه کند!».

آرمان ۹اسفند ۹۶: «جالب است بدانید یکی از کارمندان مؤسسه همشهری از سال ۹۱ برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در سال ۹۳ به‌دلیل اتمام مدت مرخصی بدون حقوق، تقاضای تبدیل وضعیت و دورکاری شد و از اول شهریور ۹۳ این فرد به‌عنوان کارمند مؤسسه همشهری و با پست دبیر سرویس همشهری آنلاین ماهانه حقوق و مزایا دریافت می‌کرد و این در حالی است که چهار نفر دیگر نیز به‌رغم عدم حضور در محل کار حقوق دریافت می‌کردند.

علاوه بر این، ۱۹نفر از کارمندان شرکت همشهری در سال ۹۰، ۳۰نفر در سال ۹۱، ۳۲نفر در سال ۹۲، ۵۴نفر در سال ۹۳، ۳۵نفر در سال ۹۴، ۵۱نفر در سال ۹۵ و ۴۷نفر در سال ۹۶ به‌رغم عدم حضور مستمر در محل کار به‌صورت ماهانه حقوق و مزایا دریافت می‌کردند. وی با بیان این‌که استخدام ۱۶نفر به‌عنوان مشاور مدیرعامل از سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بدون کارکرد مشخص و بدون مجوز قانونی باعث شد که یک‌میلیارد و ۵۰۰‌میلیون تومان هزینه به همشهری تحمیل شود».

موسوی لارگانی ۸اسفند ۹۶ : «اختلاس‌گران را به بهانه مأموریت فراری می‌دهند. تا زمانی که مسئولان مبارزه با مفاسد اقتصادی با تخلفات مالی خانواده و هم حزبی‌های خود برخورد نکنند، این مشکل حل نمی‌شود. فردی که خود در معرض مفاسد اقتصادی است، نمی‌تواند با مفسدان اقتصادی مبارزه کند.

وزیر نفت در این شرایط برای فرار رو به جلو و تبرئه خودش، می‌گوید که این متهم سوءاستفاده‌های مالی خود را از سال ۸۷آغاز کرده بود.

۳هزار میلیارد تومانی خاوری برخورد نشد و به بهانه مأموریت فراری‌اش دادند. چه در دولتهای قبلی و چه در دولت فعلی، برنامه‌یی جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود ندارد.».

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت مصاحبه با سیما ۸اسفند ۹۶: «باید برای همه مسئولان ما دوباره یک پرونده‌‌یی بدهیم به دادگاه همه یکبار دیگر در آن دادگاه بحث و بررسی شود».

اعتماد آنلاین ۹اسفند ۹۶ در مورد امام جمعه اشرافی ایلام می‌نویسد: «امام جمعهٴ پرادو سوار ایلام درباره اشرافی‌گری، اقتصاد مقاومتی، مصرف کالای داخلی و حقوق‌های نجومی چه گفته است؟

سبک زندگی امام جمعه ایلام در حالی مورد اعتراض افکار عمومی و رسانه‌ها قرار گرفته است که او بارها در خطبه‌های نماز جمعه تجمل‌گرایی، اشرافی‌گری، ویژه‌خواری، سهم‌خواهی و رانت‌خواری را تقبیح کرده و بر لزوم استفاده از کالای داخلی تأکید داشته است».

برای همین مردم شعار میدهند اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین و مرگ بر دزد. مردم نان شب ندارند و زیر خط فقر دست و پا میزنند حاکمان اسلامی اشرافی زندگی میکنند. دزدیها از روز ورود خمینی استارت خورده است.

اما وضعیت به این شکل باقی نخواهد ماند. در روزی که فکرش را هم نمی‌کنند، دیگرگون خواهد شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy