عربستان سعودی موقعیت‌های نظامی برای زنان در نظر گرفته است

68

به گزارش آژانس ایران خبر به نقل از یورونیوز، بر اساس بیانیه‌ای که روز یکشنبه از سوی بخش امنیت عمومی عربستان سعودی منتشر شد، در این کشور موقعیت های نظامی برای زنان در نظر گرفته شده است. شرط داشتن این موقعیتها علاوه بر سن که باید بین ۲۵تا۳۵سال سن است آنها باید اصالتا اهل عربستان سعودی و بزرگ شده این کشور باشند و حداقل تحصیلات متوسطه را داشته و تاییدیه پزشک داشته باشند.

زنانی که با مردان غیر سعودی ازدواج کرده و یاسابقه جنایی و یا شاغلین نظامی، اجازۀ کار در مشاغل نظامی را نخواهند داشت.

اجازۀ کار زنان در مشاغل نظامی، بخشی از طرح بلندپروازانۀ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای انجام اصلاحات اقتصادی و اجتماعی در این کشور در قالب سند چشم انداز ۲۰۳۰ است.

پیش از این در اوایل ماه فوریه نیز دکتر اقبال الدندری، استاد دانشگاه سعودی که در سال ۲۰۱۶ میلادی در «مجلس شوراى سعودی» انتخاب شده بود خواستار آن شد که به زنان اجازه داده شود تا دست‌کم برای دوره‌ای سه ماهه در بخش نظامی این کشور خدمت کنند.

یورونیوز نوشت: مجموعه اصلاحات اجتماعی به اجرا گذاشته شده توسط ولیعهد جوان عربستان سعودی این فرصت را برای زنان فراهم آورد تا سرانجام بتوانند در این کشور رانندگی کنند و در مشاغلی مانند پلیس راهنمایی و رانندگی و کنترل ترافیک هوایی، نامزد کسب شغل شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy