اعتصاب و اعتراض در بدلیل معوقات مزدی و حقوق پرداخت نشده اصناف مختلف

104
اعتصاب و اعتراض در بدلیل معوقات مزدی و حقوق پرداخت نشده اصناف مختلف
اعتصاب و اعتراض در بدلیل معوقات مزدی و حقوق پرداخت نشده اصناف مختلف

روز گذشته اعتصاب و اعتراض در ۱۶ نقطه ایران در تهران، ایلام، پیرانشهر، بانه، اندیمشک، ارومیه، اهواز،خرم‌آباد، ماه‌شهر، بندر دیر، شوشتر، سنندج و خراسان برای چندمین روز متوالی صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی کارکنان انبار نفت جدید ارومیه

روز دو‌شنبه۷اسفندماه۹۶ کارکنان انبار نفت جدید ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن ۸ماه حقوق و بیمه خود در مقابل ساختمان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در تهران دست به تجمع زدند.

ایلام: تجمع و تحصن کارگران پالایشگاه

صبح امروز دوشنبه هفتم اسفند ماه؛ کارگران پالایشگاه ایلام؛ برای دومین روز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و مطالبات ۵ ساله خود دست به تجمع و تحصن زدند. بر روی بنری که در دست کارگران هست؛ نوشته شده:

تبعیض تا کی؟ چرا مطالبات ۵ ساله ما پرداخت نمی شود؟

بندر دیر: اعتصاب جمعی از لنجداران دير دراعتراض به تعطيلي ته‌لنجی

روز دوشنبه ۷اسفند۹۶ جمعی از لنجداران بندردیر در اعتراض به تعطیلی و ممنوعیت ته لنجی؛ مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

لازم به یاد آوریست که ماه پیش حکومت مصوبه‌ای را برای جلوگیری از ته لنجی اعلام کرد که باعث خشم لنجداران و کسبه و کارگران چندین شهر بندری از جمله دیر و گناوه گردید که در اعتراض به این مصوبه دست به اعتصاب زدند که یک هفته به طول انجامید و مجبور به عقب نشینی و تن دادن به خواسته لنجداران محروم شد

 

خرم‌آباد: سومین روز تجمع کارگران شرکت صدر فولاد

روز دوشنبه۷اسفند۹۶ کارگران شرکت صدر فولاد خرم آباد برای سومین روز متوالی تجمع کردند. این کارگران  ۱۰ ماه حقوق معوقه دارند.

اهواز: کارگران گروه صنعتی فولاد اهواز در هفتمین روز اعتصاب پس از راهپیمایی خیابان را بستند

روز دو‌شنبه۷اسفندماه۹۶ کارگران گروه صنعتی فولاد اهواز در هفتمین روز اعتصاب خود مقابل استانداری این شهر تجمع کرده و شعار«یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه» علیه سران دزد و غارتگر رژیم سر ‌دادند.

کارگران سپس دست به راهپیمایی زده و خیابان را مسدود کردند.

ارومیه: تجمع اعتراضی کارگران کارخانه فولاد ارومیه مقابل استانداری

صبح روز دو‌شنبه۷اسفندماه۹۶ کارگران کارخانه فولاد ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن ۸ماه تا ۱سال حقوق عقب افتاده خود برای چندمین بار در مقابل استانداری رژیم در در ارومیه تجمع کردند.

سنندج. اعتراض مردم به وضعیت بلاتکلیفی مسکن مهر

روز دوشنبه۷اسفند۹۶ مردم سنندج در مقابل اداره راه و شهرسازی به وضعیت بلاتکلیفی مسکن مهر در پروژه های بهاران و دگران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شوشتر: تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر

روز دوشنبه۷اسفند۹۶ تعداد کثیری از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر در اعتراض به مشکلات صنفی؛ رفاهی، آموزشی و … ظروف غذا و میوه را در مقابل دفتر رئیس دانشکده چیدند و منتظر پاسخگویی مسئولین دانشکده شدند.

خراسان: اعتصاب کارگران و پیمانکاران فولاد خراسان، شرکت پترو صنعت دنیز

روز یکشنبه ۶ اسفند ماه؛ کارگران و پیمانکاران فولاد خراسان، شرکت پترو صنعت دنیز به علت عدم پرداخت ۱۳ ماه حقوق و دستمزدهایشان دست به اعتصاب زدند.

بانه: اعتصاب برای سومین روز در بانه

از صبح روز دوشنبه ۷ اسفند ماه؛ بازاریان و مغازه داران در شهر بانه برای سومین روز متوالی اعتصاب خود را آغاز کردند.

مردم و بازاریان و کسبه در بانه از شب گذشته اعلام کردند که بدلیل عدم رسیدگی به خواسته هایشان؛ از امروز اجازه رفت و آمد به هیچ کامیونی را به مرز تمرچین نخواهند داد.

پیرانشهر: سومین روز اعتصاب بازاریان در پیرانشهر

بازاریان و کسبه پیرانشهر در سومین روز اعتصاب باز هم مغازه ها را بستند.

تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد پروژه سپیدار

روز دوشنبه هفتم اسفند ماه؛ جمعی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدار؛ برای هفدهمین روز دست به اعتراض زده و در مقابل شهرداری تهران دست به تجمع زدند. این پروژه ۲۷۰ عضو دارد.

اعتصاب معلمان حق التدریسی

در حال حاضر در بندرماهشهر ۵۰۰۰ هزار ساعت دوره ابتدایی و ۲۴۰۰ ساعت دوره اول متوسطه با معلمین حق التدریسی اداره می شود که اکنون به دلیل عدم پراخت حق الزحمه این معلمین از آغاز سال تحصیلی؛ بدون معلم مانده است. همین اتفاق در شهرهای دیگر از جمله در اندیمشک نیز افتاده است .

اندیمشک؛ اعتصاب معلمان حق التدریسی 

روز دوشنبه ۷ اسفند ۹۶ یکهفته است که معلمان حق التدریس اندیمشک از رفتن به کلاس درس خودداری کرده اند و اعلام کرده اند که تا رسیدن به نتیجه نیز در کلاس ها حاضر نخواهند شد

با گذشت بیش از ۵ ماه از شروع سال تحصیلی جدید، هنوز ابلاغ ساعات تدریس برای دبیران حق التدریس اندیمشک صادر نشده است و پیگیر معلمین هم بی نتیجه بوده است.

تهران: اعتراض مغازه داران پلاسکو برای بازکردن مغازه هایشان

مغازه داران پلاسکو صبح روز دوشنبه هفتم اسفند ماه؛ در برابر شهرداری منطقه ۱۲ تهران دست به تجمع زدند. آنان خواستار بازگشایی مغازه هایشان که سالم است؛ هستند.

آنها شعار می دهند:

شهردار بی کفایت خجالت خجالت

بنیاد خیانت می کنه شهردار حمایت می کنه

مرگ بر دروغگو

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy