دو رشته دانشگاهی عجیب به رشته های دانشگاهی ایران اضافه شد

301
دو رشته دانشگاهی عجیب به رشته های دانشگاهی ایران اضافه شد
دو رشته دانشگاهی عجیب به رشته های دانشگاهی ایران اضافه شد

دو رشته دانشگاهی عجیب به رشته های دانشگاهی ایران اضافه شد نزول و سقوط سطح فرهنگ آموزشی به جایی رسیده است که مداحی و خادمی مسجد جزو دروس دانشگاهی قرار میگیرد. وقتی سهم بالایی در دانشگاهها به بسیج اختصاص داده میشود باید برای ذهن علیل آنها هم رشه های خاص برایشان در نظر گرفته شود که بتوانند وارد شده و دکترای خادمی مسجد و یا دکترای مداحی بگیرند. به رشته های زیر نگاه کنید:

۴۰۱-کاردانی حرفه‌ای تربیت مربی امور فرهنگی کودک و نوجوان تهران و کوهدشت

۴۰۲-کاردانی حرفه‌ای خادمی مسجد ارومیه

۴۰۳- کاردانی حرفه ای تربیت مربی قرآن کریم

۴۰۴- کاردانی حرفه ای مدیحه و مرثیه سرایی یعنی همان مداحی

حالا به توضیحات خودشان توجه کنید:

«کیهان نوین: طرح کرامت ویژه خادمین مساجد استان تهران با هدف ارتقای توان مهارتی خدام در مباحث بهداشت محیط از آغاز اردیبهشت و خردادماه سال جاری پیگیری شد و تاکنون چند دوره آموزشی نیز برگزار شده است.

حجت‌الاسلام حسن مزدجو، معاون شورای ائمه جماعات مساجد ناحیه مطهری در رابطه با تحصیلات خدام در رشته خدمت مسجد گفت: «تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه علمی کاربردی و مرکز رسیدگی به امور مساجد بسته شده است.»

در این رشته آشنایی با بهداشت محیط مسجد و آشپزخانه، بهداشت فردی در مسجد، ضدعفونی صحیح لوازم آبدارخانه و سرویس‌های بهداشتی و شیوه اصولی مبارزه با حیوانات موذی از جمله موارد آموزشی است که خدام مساجد با آن آشنا می‌شوند.

یکی از این دوره‌های آموزشی که تاکنون برگزار شده است دوره آموزش بهداشت و سلامت ویژه خدام مساجد ناحیه علامه امینی است.

در این دوره مربیان بهداشت به تببین و آموزش بررسی وضعیت بهداشتی مساجد، ممنوعیت استعمال دخانیات، ممنوعیت بردن کفش به مساجد، ممنوعیت استفاده مشترک از لباس‌های مخصوص عزاداری، رعایت نکات بهداشتی در کفش‌داری، تجهیز مسجد به جعبه کمک‌های اولیه، استفاده از روپوش سفید در آبدارخانه مسجد و ممنوعیت خوابیدن افراد در مسجد پرداختند.

تبدیل شدن چنین مشاغلی به رشته‌های دانشگاهی فرآیندی است که از سال‌های پیش آغاز شده است. سال گذشته، محمد فراهانی، رئیس سازمان بسیج مداحان ایران خبر داد که دانشکده مداحی تا سال آینده در کشور راه‌اندازی خواهد شد.

از چهار سال پیش این امکان ایجاد شده بود که مداحان از دانشگاه‎ها مدرک بگیرند. علی آهی، رئیس هیأت مدیره خانه مداحان ایران، تابستان سال ۹۱ از ایجاد رشته مداحی در دانشگاه علمی کاربردی خبر داده و گفته بود: «مداحان می‌توانند با تحصیل علم در این دانشگاه مدارک کاردانی و کارشناسی دریافت کنند».

ایده گشودن دانشگاه ویژه مداحی نیز از سال‌های پیش آغاز شده بود. سال ۹۱، علی اکبر مداحی، رئیس وقت سازمان بسیج مداحان خبر داده بود که تا دو سال آینده، دانشکده «هنر و ادبیات آیینی (مداحی)» در دانشگاه بسیج راه‌اندازی می‌شود.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy