هواپیمای مسافربری تهران به سمت یاسوج سقوط کرد و همه سرنشینانش کشته شدند

102
هواپیمایی مسافربری تهران به سمت یاسوج سقوط کرد و همه سرنشینانش کشته شدند
هواپیمایی مسافربری تهران به سمت یاسوج سقوط کرد و همه سرنشینانش کشته شدند

یک هواپیمای نوع ATR شرکت هواپیمایی آسمان ایران که روز یکشنبه ۱۸ فوریه ۲۰۱۸ از تهران به یاسوج می‌رفت، در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران ساعت ۵ صبح روز یکشنبه به وقت محلی یک فروند هواپیمای ملخی از نوع ATR که از تهران راهی یاسوج بود، ۲۰ دقیقه پس از پرواز از رادار خارج شد. پس از آن مشخص شد این هواپیما در کوه های پادنا حوالی روستای کهنگان منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرده است.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور به خبرگزاری ایسنا گفت: «یک فروند هواپیمای مسافربری که از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود ۲۰ دقیقه پس از پرواز از رادار محو شده و در محدوده سمیرم اصفهان سقوط کرد.»

رسانه‌های مختلف ارقام متفاوتی درباره تعداد کشته‌شدگان این خادثه اعلام کرده‌اند. سرپرست اورژانس ایران در گفتکو خبرگزاری فارس تعدا مسافران این پرواز را ۱۰۰ نفر اعلام کرد، اما رسانه‌های دیگر تعداد کشته‌ها را بین ۵۰ و ۶۰ نفر گزارش کردند.

درباره علت سقوط این هواپیمای  یک مقام مسئول شرکت آسمان گفت: «هواپیمای این شرکت به کوه دنا برخورد کرده و سقوط این هواپیما تایید می‌شود.»

به گفته کارشناسان، یکی از دلایل اصلی بالا بودن میزان سوانح هوایی در ایران، فرسوده بودن ناوگان هواپیمایی است که پس از انقلاب سال ۵۷ به ندرت هواپیمای جدید وارد این ناوگان شده است.

دولت ایران پس از توافق اتمی وین، توافق نامه هایی را با تعدادی از کشورها و شرکت‌هایی هواپیمایی از جمله ایرباس و بوئینگ برای خرید هواپیما امضا کرده و مقامات دولت اعلام کرده اند که خرید ۵۰۰ هواپیما را در دستور کار دارند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy