اتمام حجت با آیت‌الله منتظری – متن کامل نامه سیداحمد خمینی به آیت‌الله منتظری + سند

266
متن کامل نامه اتمام حجت احمد خمینی به آیت الله منتظری

اتمام حجت با آیت‌الله منتظری – متن کامل نامه سیداحمد خمینی به آیت‌الله منتظری پس از اینکه حاج احمد آقای خمینی متوجه شد که آقای منتظری خط پدرش را نمیرود با نامه هایی او را خواست به راه بیاورد که یکی از نامه های ایشان که حالت اتمام حجت دارد در ذیل آمده است: متن کامل نامه اتمام حجت با آیت‌الله منتظری به این قراراست: «بسمه تعالی، حضرت آیت الله منتظری دام عمره، پس از عرض سلام، بارها مطالبی را که می خواهم خدمتتان عرض کنم به افراد نزدیک شما گفته ام ولی نتیجه نداده است.

۱- احساس می شود که می خواهند شما را با زور و فشار آیت الله سیاسیون مذهبی کنند این خطرناک است. شما از متن مردم جوشیده اید و صلاح نیست دسته ای خاص شما را از آن خود کنند و هر چه خواستند بکنند و اگر دیدند از امام آبی گرم نمی شود بیایند و با تعریف و تمجید شما را وادار کنند تا مسائلی را مطرح کنید که بعدا تکذیب نمائید و یا به این هم کفایت نکنید و از آنچه قبلا تکذیب کردید تعریف هم بنمائید.

۲- شما مطمئن باشید کسانی که می خواهند بوسیله رادیو و تلویزیون و روزنامه امید امام و امت درست کنند در اشتباهند. ( اشاره به شعار درود بر منتظری امید امت و امام) این حرکات عکس العمل درست می کند که کرده است. نمی بینید چه صریح مردم به شما فحش می دهند، آیا واقعا شمایی که باید هدایت کننده قسمتی از امت مسلمان باشید با این روش می توانید باشید. شما را برای بعد از امام کار ندارند زیرا خود هستند، شما را برای زمان امام کار دارند که کاملا دیده ایم، بارها گفته ام شما بگوئید رادیو و تلویزیون وظیفه دارد شرعا اسم من را از شعارها قطع کند ولی نگذاشتند بگوئید. اینکه بگوئید عکس مرا نیاورید کافی نیست، باید “درود بر منتظری امید امت و امام” بعد از الله و اکبر خمینی رهبر حذف شود که اگر نشود چیزی نمی گذرد که ” سلام بر موسوی قهرمان، امید مستضعفان” رسم می شود و دیری نمی پاید که ” صلوات بر مشکینی، تو سرّ خود دینی” و از این قبیل و همینطور کار بجایی کشیده می شود که تنها یک تصدیق نیم ساعت طول خواهد کشید و خمینی رهبر را هم از نفوذ سیاسیش ساقط خواهد کرد. خود فکر کنید، لابد می دانید که من روی محبت این را می گویم و روی غرض و مرض نیست.»

احمد خمینی در نامه اتمام حجت با آیت‌الله منتظری ادامه میدهد:

« ۳- نمیدانم دیگر چه رسمی شده است که هر کس با شما ملاقات کند باید رادیو بگوید، آخر شما که رهبر انقلاب نیستید. تنها این نوع کارها که به دست اطرافیان شما که متاسفانه مسائل اجتماعی  را درست درک نمی کنند صورت می گیرد و این نیز خطرناک است. زیرا اولا علما را تحریک می کند که کرده است. امروز یک مدرسه در قم با شما خوب نیست چرا؟! امروز مراجع با شما خوب نیستند چرا؟! شما که به آنها بدی نکردید. ایا این بدین دلیل نیست که حرکاتی کرده اند که آنان ناراحت شده اند، آیا همین که شما بدون دلیل همیشه از رادیو مطرح می کنند خود دلیل این انعکاس نمی شود. آخر هر کس آمده است آنجا به نحوی او را رنجانده اند. آیا افرادی که امروز بعنوان اطرافی شما در آنجا هستند درک مسائل سیاسی برایشان از اصعب امور نیست. سریعا فکری بنمائید که از این بدتر نشود.

۴- شما در تمام مسائل سیاسی دخالت می کنید چرا؟ چه اشکالی دارد که شما یک سال در مسائل سیاسی دخالت نکنید و یا در حدی که در شان شماست یادتان که نرفته است که از شما هر موقع که امام پیامی داشت پیامی می گرفتند مثلا برای عید، برای پیروزی انقلاب که بعدا من گفتم و شما قبول کردید. امروز هم من می گویم که شما را دارند ضایع می کنند.این نشد که شما تفسیر بگوئید، نهج البلاغه بگوئید، نماز جمعه را یک مرتبه خلاصه اش کنید و بگوئید، یک مرتبه همه اش را بگوئید، یک مرتبه در رادیو و یک مرتبه در تلویزیون، با کمال تاسف گاهی هم سطح مطلب پایین است و موجب ناراحتی مگر اطرافیان شما فکر می کنند که (بقول آقای شریعتی) که شما کمبود اطلاعیه دارید.»

وی در پایان نامه اتمام حجت با آیت‌الله منتظری می نویسد:

« ۵- مسئله دیگر دفتر آیت الله منتظری است که دیگر این تماشایی است. آخر شما دفتر می خواهید چه کنید، اگر مطلبی دارید خود بفرمائید و اگر مطلبی است که باید غیر بگوید خود آن شخص از قول شما بگوید، همه می گویند این دفتر یک تقلید باطل از دفتر امام است. مطلب زیاد دارم ولی نمی شود همه را گفت، فقط خود می دانید که به زور نمی شود رهبر شد و به زور نمی شود مرجع شد که شما هرگز دنبال این امور نبوده اید. سعی کنید جلوی فعالیت های غلط دسته دیگری که از بزرگ کردن شما میخواهد به نفع خود استفاده کند را بگیرید و این تنها در این خلاصه می شود که اعلام کنید حرام است کسی اینگونه اعمال را انجام دهد و یا راضی نیستم و یا به رادیو و تلویزیون دستور دهید قطع کنند. البته باید علما بگویند تا اثر خوبی داشته باشد.

 امیدوارم نگوئید این نقشه است.

قربان شما سید احمد خمینی

بار دیگر از شما خواهش می کنم که جلوی این جریانی که می خواهد از شما سوء استفاده کند را بگیرید. اینها دارند از نام شما استفاده می کنند. ولو این به ضرر شما باشد. این کار نوعی تحقیر گروه هایی است که باید از یک مقامی آویزان شوند و الا نمی توانند روی پای خودشان بایستند.»

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy