دو دیدار از هشت دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا برگزار شد
دو دیدار از هشت دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا برگزار شد

شامگاه چهارشنبه (۱۴ فوریه) دو دیدار رفت از هشت دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا برگزار شد. رئال مادرید از اسپانیا در خانه خود به مصاف پاریس سن ژرمن رفت و لیورپول از انگلیس نیز مهمان تیم پرتغالی اف ث پورتو بود.

رئال مادرید که در لیگ برتر اسپانیا (لا لیگا) تا کنون فصلی پر فراز و نشب را طی کرده، در دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توانست نخستین دوئل غول‌ها را به سود خود به پایان ببرد و حریف قدرتمند خود، پاریس سن ژرمن را در حضور بیش از ۸۷ هزار تماشاگر ۳ بر یک شکست دهد.

Championsleague Real adrid vs Paris St Germain (Reuters/P.Hanna)

تصویری از یکی از حملات سفیدپوش‌های رئال بر دروازه تیم مهمان

رابیو در دقیقه ۳۳ پاریس سن ژرمن را یک بر صفر جلو انداخت، اما کریستیانو رونالدو، ستاره‌ی رئال مادرید در واپسین لحظات نیمه اول توپ را از نقطه پنالتی درون دروازه میزبان جای داد تا نیمه نخست با تساوی یک بر یک به پایان رسد.

پاریس سن ژرمن با آغاز نیمه دوم کوشید که باز هم از میزبان خود پیشی گیرد، اما نتوانست از موقعیت‌های به‌دست‌آمده سود جوید. رئال مادرید اما در خط حمله کارآیی بیشتری از خود نشان داد. کریستیانو رونالدو و مارسلو در دقایق ۸۳ و ۸۶ دروازه مهمان را باز کردند تا شکست پاریس سن ژرمن قعطی شود.

مادریدی‌ها با این موفقیت گامی مهم به سوی مرحله یک‌چهارم نهایی برداشته‌اند و حتی اگر در دیدار برگشت در پاریس یک بر صفر یا ۴ بر ۲ هم شکست بخوردند، باز هم بلیت حضور در دور بعد را کسب خواهند کرد.

صحنه‌ای از نخستین گل لیورپول مقابل پورتو که توسط مانه به ثمر رسید

صحنه‌ای از نخستین گل لیورپول مقابل پورتو که توسط مانه به ثمر رسید

در دیگر دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، لیورپول از انگلیس میزبان پرتغالی خود، اف ث پورتو را ۵ بر صفر درهم کوبید و با دستانی پر به خانه بازگشت.

بیشتر بخوانید

مانه، مهاجم لیورپول با به ثمر رساندن سه گل از پنج گل تیمش (در دقایق ۲۵، ۵۳ و ۸۵) یکی از چهره‌های درخشان میدان بود. دو گل دیگر لیورپول در این مصاف را صالح و فرمینو به ترتیب در دقایق ۲۹ و ۷۰ بازی به ثمر رساندند.

دیدارهای برگشت میان لیورپول و پورتو و نیز رئال مادرید مقابل پاریس سن ژرمن در روز ششم ماه مارس برگزار می‌شود.

شامگاه سه‌شنبه نیز دو دیدار دیگر از بازی‌های یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا انجام گرفت که در طی آن یوونتوس به تساوی ۲ بر ۲ مقابل تاتنهام هاتسپر دست یافت و منچستر سیتی نیز با نتیجه ۴ بر صفر از سد تیم سوئیسی اف ث بازل گذشت.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy