در صورت هر گونه شواهد سلاح شیمیایی در سوریه فرانسه حمله خواهد کرد

52
در صورت هر گونه شواهد سلاح شیمیایی در سوریه فرانسه حمله خواهد کرد
در صورت هر گونه شواهد سلاح شیمیایی در سوریه فرانسه حمله خواهد کرد

امانوئل مکرون: «ما به مناطقی حمله می کنیم که این محموله‌ها در آنجا ساخته می شوند یا در آنجا برای حمله سازماندهی می شود. خط قرمز باید محترم شمرده شود.»

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه می گوید اگر شواهد غیرقابل انکاری پیدا شود که رژیم بشار اسد از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کرده است، فرانسه به سوریه حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه که سه شنبه شب در جمع ۱۲۰ روزنامه نگار سخن می گفت، افزود: «ما به مناطقی حمله می کنیم که این محموله‌ها در آنجا ساخته می شوند یا در آنجا برای حمله سازماندهی می شود. خط قرمز باید محترم شمرده شود.»

مکرون پیشتر در ماه مه گذشته در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفته بود که استفاده از سلاح شیمیایی خط قرمز فرانسه است.با این حال امانوئل مکرون افزود که در حال حاضر از سوی سرویس های فرانسوی کاملا اثبات نشده است که سلاح های شیمیایی که در معاهده ها عنوان شده بر علیه غیرنظامیان بکار برده شده است.

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه افزود: «همین که شواهد اثبات شده بدست بیاید، من کاری را که گفتم انجام خواهم داد.»رژیم بشار اسد همواره در سالهای گذشته استفاده از سلاح شیمیایی علیه مخالفان و غیرنظامیان را انکار کرده است.

با این حال امانوئل مکرون تاکید کرد که برای فرانسه آنچه ارجحیت دارد مبارزه علیه تروریست‌ها و جهادگرایان است.

رئیس جمهوری فرانسه درباره رژیم بشار اسد گفت که این عدالت بین المللی است که مشخص خواهد کرد او چه کرده است و نه حمله نظامی.

مکرون همچنین گفت که به دنبال یک نشست بین المللی درباره سوریه است که اگر ممکن باشد این نشست در منطقه برگزار شود و او چندین پیشنهاد ارائه کرده است اما از جرییات طرحش سخن نگفت. با این حال وی افزود که بدنبال برگزاری این نشست در پاریس نیست.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy