خبر تکمیلی بازداشت زنان معترض مادر و خواهر آتنا دائمی، مقابل زندان اوین

97
خبر تکمیلی بازداشت زنان معترض مادر و خواهر آتنا دائمی، مقابل زندان اوین
خبر تکمیلی بازداشت زنان معترض مادر و خواهر آتنا دائمی، مقابل زندان اوین

خبر تکمیلی بازداشت زنان معترض مادر و خواهر آتنا دائمی، مقابل زندان اوین بر اساس اطلاعات دریافتی این دو نفر صبح امروز ۲۴بهمن ماه ساعت ۱۱ در مقابل زندان اوین، پس از اینکه به همراه جمعیتی که قصد تجمع برای حمایت از زندانیان سیاسی داشتند، دستگیر شدند.

خانم نعمتی با وضعیت جسمی نامساعد، به همراه دخترش هانیه دائمی برای پیگیری فرزندش به مقابل زندان اوین رفته بود. این دو نفر زمانی که  برای پیگیری وضعیت آتنا دائمی به داخل دادسرا رفتند، همانجا بازداشت شدند.

این دو بانوی بازداشت شده، جهت بازپرسی برده شده و مورد بازجویی قرار گرفتند. به ایشان اتهام شرکت در تجمع مقابل زندان اوین و توهین به مامورین ابلاغ شده است.

آتنا دائمی همراه با گلرخ ایرایی هم اکنون در زندان قرچک ورامین در وضعیت وخیم جسمی در چهارمین روز اعتصاب خشک به سر میبرند. آتنا  قادر به تکلم نیست خون بالا می آورد و به سختی صحبت میکند.

همچنین بر اساس آخرین گزارشها گلرخ ایرایی شب گذشته به علت اعتصاب خشک با حمله قلبی و بیهوش شده است.

همبندیان وی به سختی توانستند وی را به هوش بیاورند.

یادآوری میشود: روز ۴ بهمن ماه؛ آتنا دائمی و گلرخ ایرایی ضمن ضرب و شتم توسط ۵ مامور سپاه از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

این دو زندانی سیاسی از روز ۱۴ بهمن ماه اقدام به اعتصاب غذا و از روز ۲۱ بهمن ماه اقدام به اعتصاب غذای خشک کردند.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، امروز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) وارد یازدهمین روز اعتصاب غذا و چهارمین روز اعتصاب خشک در قرنطینه زندان قرچک شده‌اند.

خواست آنها، بازگشت به زندان اوین است.

همچنین بنا بر اخبار رسیده خانم رنگیس نامدار مظلوم مادر سهيل عربى زندانى سياسى محبوس در زندان تهران بزرگ نیز در برابر این زندان بازداشت شده است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy