پاسخ دادن به این سوال که آیا پرچم نروژ، فقط پرچم نروژ است، کار آسانی نیست
پاسخ دادن به این سوال که آیا پرچم نروژ، فقط پرچم نروژ است، کار آسانی نیست

پاسخ دادن به این سوال که آیا پرچم نروژ، فقط پرچم نروژ است، کار آسانی نیست. به طور معمول پرچم‌ هر کشوری فرهنگ، پیشینه، ساختار اجتماعی و حتی گاه باورهای مردم ساکن در آن جغرافیا را نمایندگی می‌کند. پرچم نروژ نیز علیرغم نماد این کشور است، با اینحال پرچم ۶ کشور دیگر را در خود دارد.

پرچم کشورهای فرانسه، تایلند، فنلاند، لهستان، اندونزی و هلند بخشی از پرچم کشور نروژ را تشکیل می‌دهند، با این حال وجود این پرچم‌ها در درون پرچم نروژ الزاما رابطه خاصی را توضیح نمی‌دهد و می‌توان آن را یک تصادف فرض کرد.

هیچ فرضیه منطقی نیز برای وجود پرچم این کشورها در پرچم نروژ ارائه نشده است.

پرچم شش کشور دیگر درون پرچم نروژ

پرچم نروژ یک زمینه قرمز رنگ است که روی آن صلیب پرچم‌های اسکاندیناوی به رنگ آبی تیره روی یک زمینه سفید نقش بسته است. صلیب پرچم‌های اسکاندیناوی، صلیبی است که روی پرچم کشورهای ایسلند، جزایر فارو، جزایر شتلند، جزایر اورکنی، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، جزایر الند و استان اسکونه سوئد وجود دارد.

پرچم‌های کشورهای اسکاندیناوی

پرچم فعلی نروژ در ۱۳ جولای ۱۸۲۱ به رسمیت شناخته شد.این پرچم توسط فردی به نام فردریک ملتزر طراحی شد. طرح ملتزر از میان تعداد زیادی طرح دیگر که در تاریخ ۴ می ۱۸۲۱ در پارلمان نروژ ارائه شدند، پذیرفته شد.

پرچم طرحی که فردریک ملتزر در سال ۱۸۲۱ ارائه کرد

پیش از به رسمیت شناخته شدن پرچم پیشنهادی ملتزر، نروژ پرچمی با زمینه قرمز داشت که صلیب اسکاندیناوی سفیدی رو خود داشت و در گوشه بالای آن یک نماد نروژی قرار داشت. این پرچم از سال ۱۸۱۴ تا ۱۸۲۱ پرچم نروژ بود. در حد فاصل ۱۸۴۴ تا ۱۸۹۹ نیز که دوره اتحاد نروژ و سوئد بود، علامت اتحاد این دو کشور در گوشه بالایی سمت چپ پرچم نروژ اضافه شد.

تصویری متعلق به سال ۱۳۷۰ میلادی که شاه شمال را در حال حمل پرچم‌های نروژ، سوئد و دانمارک نشان می‌دهد

پرچم نروژ در حد فاصل سال‌های ۱۸۱۴ تا ۱۸۲۱

پرچم نروژ در حد فاصل سال‌های ۱۸۴۴ تا ۱۸۹۹

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy