وزیر دفاع آمریکا: ایران عامل اصلی مشکلات و بحران‌ در خاورمیانه است
وزیر دفاع آمریکا: ایران عامل اصلی مشکلات و بحران‌ در خاورمیانه است

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، روز دوشنبه دوازدهم فوریه، اعلام کرده که ایران عامل اصلی مشکلات و بحران‌هایی است که منطقه خاورمیانه از آنها رنج می‌برد.

به گزارش العربیه، وزیر دفاع آمریکا، افزود:« از نکات جالب توجه این که در هر نقطه‌ای از خاورمیانه مشکلی وجود دارد، ایران را پشت سر آن می‌بینی، چه در یمن، چه در بیروت و یا در سوریه، ایران همواره وجود دارد».

متیس احتمال ورود نیروهای این کشور به درگیری نظامی علیه نیروهای رژیم سوریه را رد و تأکید کرد که دلیل حضور ایالات متحده در سوریه مبارزه با داعش است.

وی اما افزود:« دفاع از خود در حال رویارویی با خطر حق‌ ما است همانطور که برای یکی از نیروهای همپیمان رژیم سوریه اتفاق افتاد، این حمله نیروهای ائتلاف در دفاع از خود انجام شد؛ چرا که نیروهای همپیمان دولت سوریه به یکی از مراکز همپیمانان آمریکا حمله کردند.

متیس گفت: «گزینه ما عدم گسترده کردن این جنگ است، چرا که آن در چارچوب منافع ما نیست.»

وزیران دفاع ۱۴ کشور شرکت کننده در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، روز سه‌شنبه (فردا)، در رم پایتخت ایتالیا، درباره نحوه ادامه کار خود بویژه پیرامون سرنوشت جگجویان داعش در سوریه، گردهم‌ می‌آیند.

متیس در هواپیمایی که وی را به رم می‌برد، گفت:« جنگ هنوز تمام نشده است».

بیشتر بخوانید

پایگاه نظامی «T-4» ایرانی در نزدیکی شهر تدمر سوریه

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته که نیروهای ایرانی بویژه سپاه قدس، مدت‌هاست که با موافقت و حمایت رژیم سوریه در پایگاه« T-4» فعالیت می‌کنند.

وزیر دفاع آمریکا در داخل هواپیما در راه رم به خبرنگاران گفت «دفاع از خود در حال رویارویی با خطر حق‌ ما است، همانطور که در رویارویی با نیروهای هم‌پیمان رژیم سوریه اتفاق افتاد، که نیروهای هم‌پیمان دولت سوریه به یکی از مراکز هم‌پیمانان آمریکا حمله کرده بودند».

متیس روز سه‌شنبه در نشست ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در رم پایتخت ایتالیا درباره سرنوشت جنگجویان داعش در سوریه شرکت می‌کنند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy