انتشار تصاویر پایگاههای ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل

129
انتشار تصاویر پایگاههای ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل
انتشار تصاویر پایگاههای ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل

سخنگوی ارتش اسرائیل، روز دوشنبه ۱۲ فوریه اعلام کرد که نیروهای ایرانی بویژه سپاه قدس، مدت‌هاست که با موافقت و حمایت رژیم سوریه، در پایگاه« T-4» در نزدیکی شهر تدمر، فعالیت می‌کنند.

سخنگوی ارتش دفاع اسرائیل در حساب توئیتر خود، تصاویر ماهواره‌ای پخش کرد که پایگاه « T-4» و پهپاد ایرانی پیش از حمله به اسرائیل و سرنگونیش را نشان داد. او همچنین یک ویدیو از این عملیات را پخش کرد.

View image on TwitterView image on Twitter

بامداد روز شنبه گذشته، تنش بی‌سابقه‌ای میان سوریه و اسرائیل اتفاق افتاد. اسرئیل اعلام کرد یک پهپاد ایرانی را که از پایگاه تدمر سوریه به پرواز درآمده بود و بر فراز سرزمین‌های اشغالی فلسطین بود، سرنگون کرد. پس از آن، جنگنده‌های اسرائلی، ۱۲ موضع را در سوریه هدف قرار دادند. پدافند سوریه، یکی از جنگنده‌های اف ۱۶ اسرائیلی را سرنگون کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه روز شنبه خود اعلام کرد که جنگنده‌های آن، حملات گسترده‌ای را در عمق خاک سوریه از جمله ۳ سکوی ضد هوایی سوریه و ۴ موضع شبه‌نظامیان ایرانی را هدف قرار داد.

یک روز بعد، فرمانده جبهه شمال ارتش اسرائیل، از گسترش تنش به یک جنگ، هشدار داد. مقام نظامی اسرائیلی، گفت که تل‌آویو، به ایران اجازه نخواهد داد در سوریه یک پایگاه نظامی داشته باشد.

در همین حال «شبکه ده اسرائیل»، امروز دوشنبه فاش کرد که تل‌آویو، در روزهای گذشته، از طریق چند کشور اروپایی، پیام‌های شدید‌الحنی به ایران درباره فعالیت‌هایش در لبنان و سوریه، ارسال کرده است.

شبکه ده اسرائیل، به نقل از منابع دیپلماتیک اسرائیلی و اروپایی گزارش داد که پیام‌های تل‌آویو، از طریق آلمان، بریتانیا و فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهور ایران، ارسال شده است. در این پیام‌ها، به ایران درباره راه‌اندازی کارخانه‌های سلاح و موشک‌سازی در لبنان و پایگاه‌های نظامی در سوریه، به شدت هشدار داده شده است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy