افزایش نرخ مترو در زمان پیک سوءاستفاده شهرداری است

41
افزایش نرخ مترو در زمان پیک سوءاستفاده شهرداری است
افزایش نرخ مترو در زمان پیک سوءاستفاده شهرداری است

افزایش نرخ مترو در زمان پیک سوءاستفاده شهرداری است صبح امروز از یک اخاذی قانونی که قرار است توسط شهرداری از مردم صورت بگیرد پرده برداری شد و رسانه ها نوشتند: شهرداری تهران لایحه‌ ای برای افزایش نرخ بلیت مترو تهیه کرده است که بر اساس آن نرخ مترو به میزان ۱۲۰درصد افزایش خواهد یافت. در همین رابطه یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد افزایش نرخ مترو ؛ که  قیمت ها باید واقعی شود و در حال حاضر هزینه جابه‌جایی به وسیله مترو سه برابر قیمتی است که مسافران می‌پردازند.  در این لایحه علاوه بر افزایش  ۱۲۰درصدی، برای سفر حومه به تهران هم با افزایش ۸۸درصدی روبه‌رو بوده است.

جمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در وحشت از اعتراض مردم در این باره گفت: زمانی که ما در شهر تهران با ترافیک سنگین خودروها مواجه هستیم که باعث اتلاف وقت مردم می‌شود؛ لذا افزایش نرخ بلیط مترو به این شکل منطقی و منصفانه نیست.

وی با مخالفت با افزایش نرخ مترو، گفت: «این کار با سیاستهای کلی استفاده از حمل ‌و نقل عمومی مانند مترو مغایرت دارد. به گفته این نماینده، افزایش نرخ بلیط در زمان پیک یک نوع سوءاستفاده است که در زمانی که تقاضا برای رفت و آمد زیاد است از این فرصت استفاده کنند و پول بیشتری از مسافران بگیرند.»

فارس نیز با تایید این خبر امروز ۲۳بهمن ۹۶ نوشت:‌ در چند ماه گذشته شهرداری به‌دنبال گران کردن خدمات شهری است. افزایش نرخ طرح ترافیک در تهران در دستور کار قرار گرفت و شورای شهر با این افزایش نرخ موافقت کرد همچنین مدیریت جدید به‌دنبال دریافت عوارض از بزرگراه‌ها و تونل‌های شهر است.

قابل ذکر اینکه تظاهرات سراسری مردم در دیماه ۹۶ با نه به گرانی آغاز و به مرگ بر دیکتاتور و آتش زدن اماکن مربوط به غارت مردم ادامه پیدا کرده است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy