آتش سوزی مهیب بازاز تهران۱۰۰، باب مغازه را با هزاران متر پارچه طعمه خود کرد

108
آتش سوزی مهیب بازاز تهران100باب مغازه را با هزاران متر پارچه طعمه خود کرد
آتش سوزی مهیب بازاز تهران100باب مغازه را با هزاران متر پارچه طعمه خود کرد

حوالی ساعت ۱٫۳۰ صبح روز یکشنبه ۲۲بهمن آتش سوزی مهیبی در بازار تهران ۱۵خرداد،‌ قسمت چال حمام رخ داد. در این آتش سوزی بزرگ یک پاساژ قدیمی سه طبقه و دو طبقه با بیش از ۱۰۰باب مغازه در حریق سوخت.

اماکنی که مورد حریق قرار گرفتند هم انبارهای پارچه و هم محل کسب و کار بوده است.

بنا به گفته شاهدان زمانیکه آتش نشانها به محل رسیدند تقریبا همه طبقات شعله ور بودند و شعله های آتش به ارتفاع چند متر به بیرون زبانه میکشید و هر آن احتمال سرایت به پاساژهای اطراف بود.

حجم البسه در انبارها بسیار زیاد و در برخی انبارها تا زیر سقف پوشیده شده بود، به همین دلیل شعله های آتش از میان پارچه ها عبور و تقریبا  همه چیز را سوزانده است. این آتش سوزی مهیب به مدت ۹ساعت طول کشید و آتش نشانها توانستند از سرایت حریق به پاساژهای کناری جلوگیری کنند. هزاران متر پارچه طعمه حریق شد. از علت این آتش سوزی آنهم در صبح روز ۲۲بهمن اطلاعی در دست نیست.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران در مورد این آتش سوزی مهیب گفت:«سه کارگر که به عنوان نگهبان در محل حادثه حضور داشتند با کمک آتش‌نشانان به سلامت از پاساژ خارج شدند، در نهایت عملیات آتش‌نشانان پس از لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل حادثه در ساعت ۱۰ صبح امروز پایان یافت، محل حادثه تحویل مالکان، عوامل شهرداری و انتظامی شد و آتش‌نشانان به ایستگا‌ه‌هایشان بازگشتند.»

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy