دبیر کل سازمان ملل، خواستار کاهش فوری و بدون قید و شرط تنش‌ها در سوریه شد
دبیر کل سازمان ملل، خواستار کاهش فوری و بدون قید و شرط تنش‌ها در سوریه شد

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، خواستار «کاهش فوری و بدون قید و شرط» تنش‌ها در سوریه شده‌است. بیانیه آقای گوترش پس از آن منتشر شده که اسرائیل از حمله به اهداف «ایرانی و سوری» در سوریه خبر داده‌است.

سخنگوی سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که ۲۱ بهمن ماه منتشر شده می‌گوید آقای گوترش «از نزدیک افزایش خطرناک تنش‌های نظامی در سراسر سوریه و نیز سرایت این تنش‌ها به مرزهای آن کشور را، زیر نظر دارد».

استفان دویاریچ، گفته دبیر کل سازمان ملل تاکید کرده که تمامی طرف‌ها در سوریه و منطقه، در میانه افزایش خشونت‌ها، از جمله حمله اسرائیل به «مواضع مربوط به ایران» و نیز تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه، باید به قوانین بین‌المللی پایبند بمانند.

آقای دویاریچ افزوده است که گوترش «از همه طرف‌ها می‌خواهد فورا و بدون قید و شرط، به کاهش خشونت‌ها اقدام کرده و شکیبایی در پیش گیرند».

طی روزهای گذشته اسرائیل دست به انجام حملات تازه‌ای در خاک سوریه زده‌است که به‌نظر می‌رسد گستره و شدت بیشتری در مقایسه با برخی دیگر از اقدامات نظامی آن در سوریه دارد.

حملات تازه، بنا بر گزارش‌های رسانه‌های اسرائیلی، در بامداد شنبه ۲۱ بهمن ادامه یافته‌است. ساعاتی پیش از آن اسرائیل از ساقط کردن یک «پهپاد ایرانی» در حریم هوایی خود و نیز از سقوط یک جنگنده‌اش بر اثر آتش پدافند سوریه خبر داده بود.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy