خودکشی شدن استاد ۶۴ساله، مدیر عامل پیشین میراث پارسیان به جرم سنگین جاسوسی

106
خودکشی شدن استاد 64ساله، مدیر عامل پیشین میراث پارسیان به جرم سنگین جاسوسی
خودکشی شدن استاد 64ساله، مدیر عامل پیشین میراث پارسیان به جرم سنگین جاسوسی

خودکشی شدن استاد ۶۴ساله، خبر شوکه کننده ای بود که رامین سید امامی در اینستاگرامش اطلاع رسانی کرد.

کاووس  سید امامی  یک استاد ۶۴ ساله دانشگاه؛ و مدیر عامل پیشین سازمان حیات وحش میراث پارسیان؛ بوده است که چندی پیش توسط اداره اطلاعات دستگیر شد.

عباس جعفری دولت آبادی چندی پیش خبر از دستگیری چند نفر که مشغول جمع آوری اطلاعات طبقه بندی بودند را منتشر کرد ولی از هویت این افرد و تاریخ دستگیری آنان چیزی نگفت این خبر را دویچه وله  داده است.

پسر وی در صفحه اینستاگرامش نوشت:

«خبر مرگ پدرم؛ کاووس سیدامامی برایم باورکردنی نیست. کاووس در ۴ بهمن دستگیر شد و ناگهان از دادسرا مادرم مریم ممبینی را روز جمعه ۱۹ بهمن احضار می کننند و خبر مرگ همسرش را به او می دهند. می گویند که خودکشی کرده …هنوز باور نمی کنم؛ نمی کنیم.»

خودکشی شدن برای ایرانیانی که توسط اداره اطلاعات دستگیر و زیر شکنجه کشته میشوند به کار برده میشود. اخیرا موارد متعدد خودکشی کردن کسانی که در جریان قیام دیماه دستگیر شده بودند به خانواده های قربانیان داده شده است. محمود صادقی یکبار در تویتر خود نوشته بود که بعضی زندانیان در تماس با خانواده های خود از خوراندن قرصهایی به آنها صحبت کرده اند که پس از خوردن حالشان را خیلی بد میکرده است.

پیش از این محمود صادقی نسبت به وضعیت مبهم ۷ نفر از فعالان محیط‌زیست و شرایط ناروشن مرگ کاووس سیدامامی (جامعه‌شناس و استاد دانشگاه “امام صادق”) در بازداشتگاه ابراز نگرانی کرده بود و گفت: «به خانواده این استاد دانشگاه امام صادق گفته‌اند که او در زندان خودکشی کرده است، اما “نقل دیگر هم این است که این جامعه‌شناس به دلیل ایست قلبی جان خود را از دست داده است».

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy