بنیامین نتانیاهو ضربه‌ای محکمی به نیروهای ایرانی در سوریه زد
بنیامین نتانیاهو ضربه‌ای محکمی به نیروهای ایرانی در سوریه زد

بنیامین نتانیاهو، روز یکشنبه یازدهم فوریه گفت که بمباران جنگنده‌های آنها در سوریه، «ضربه‌ای محکم به نیروهای ایرانی و رژیم سوریه» است.

به گزارش العربیه، نتانیاهو در نشست هفتگی دولت اسرائیل، با اشاره به بمباران هوایی جنگنده‌های اسرائیل، به مواضع سوری و ایرانی در سوریه گفت:« ضربه محکمی به نیروهای ایرانی و رژیم سوریه وارد کردیم».

وی افزود:« برای همه بیان کردیم که قواعد درگیری ویژه ما، به هیچ وجه تغییر نکرده است، حمله را با حمله پاسخ خواهیم داد».

این برای نخستین بار است که دولت اسرائیل، حمله به مواضع ایرانی در سوریه را اعلام می‌کند.

بر اساس گزارش ارتش اسرئیل، جنگنده‌های اسرائیلی، روز گذشته (شنبه دهم فوریه) پس از ورود پهباد ایرانی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین، مواضع ایرانی و سوری را در خاک سوریه بمباران کردند.

پدافند هوایی سوریه، به حملات جنگنده‌های «اف ۱۶ » اسرائیل، پاسخ داد و توانست یکی از آنها را سرنگون کند. از سال ۱۹۸۲ تاکنون، این نخستین بار است که یک جنگنده اسرائیلی، سرنگون می‌شود.

در همین حال، خبرنگاران دو شبکه العربیه و الحدث، گزارش دادند که بلندی‌های اشغال شده جولان، شب گذشته شاهد آرامش نسبی بوده است و اسرائیل حمله به خاک سوریه را متوقف کرده است.

بیشتر بخوانید:

در جریان حملات هوایی اسرائیل، ارتش سوریه توانست در مرز مشترک با اسرائیل یک جنگنده‌ی “اف ۱۶” این کشور را با موشک سرنگون کند. اعلام شده که خلبانان جنگنده‌ی اسرائیلی توانسته‌اند با صندلی پرتاب خود را نجات دهند اما یکی از آنان به شدت مجروح شده است.

ارتش اسرائیل در این میان ویديویی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی یک و نیم دقیقه پس از ورود به حریم هوایی اسرائیل هدف قرار می‌گیرد و منهدم می‌شود.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy