خطر اعدام دو جوان ۲۱ و ۲۵ساله در دو زندان زاهدان و اراک هشدار عفو بین الملل

74
خطر اعدام دو جوان 21 و 25ساله در دو زندان زاهدان و اراک هشدار عفو بین الملل
خطر اعدام دو جوان 21 و 25ساله در دو زندان زاهدان و اراک هشدار عفو بین الملل

 سازمان عفو بین‌الملل با بیانیه ای نسبت به خطر اعدام یک جوان ۲۱ساله به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد. وی که ابوالفضل نادری نام دارد در ۱۶سالگی دستگیر شده است و اکنون پس از گذراندن ۵سال در زندان در خطر اعدام قرا رگرفته است.

  این نوجوان در زندان مرکزی اراک نگهداری میشود. وی در یک محاکمه ناعادلانه به اعدام محکوم شده است و تمام مواردی که به او نسبت داده اند را زیر شکنجه بازجویانش از او با ضرب و شتم گرفته اند.

تمامی زندانیانی که توسط حکومت بازجویی میشوند برای رهایی یافتن به بازجوهای روانی مجبور به گفتن موضوعاتی میشوند که در نهایت برایشان دردسرساز میشود اما اغلب میگویند که دیگر توان بازجویی را نداشتند و ناچارا به بازجو گفته اند که هرچه میخواهی بنویس و امضا نموده اند و همین پایه پرونده هایی میشود که در مراحل بعدی باید به آنها پاسخگو باشند.

هم چنین بنا به گزارشات زسیده زندانی سیاسی عبدالباظی دهانی۲۵ساله در زندان مرکزی زاهدان در خطر اعدام قرار دارد

عبدالباسط دهانی در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان زندانی  نگهداری میشود،‌ از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب زاهدان به اتهام اقدام علیه امنیت نظام به اعدام محکوم شده است. این زندانی سیاسی در تیرماه سال ۱۳۹۵ در شهرستان سراوان توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.

در زندان زاهدان زندانیان در شرایط بسیار و خیم نگهداری میشوند. این وضعیت برای زندانیان سیاسی که در این زندان یا به حالت تبعید و یا .. نگهداری میشوند ضریب میخورد و آنها دائما در حالت شکنجه و زجر کشیدن هستند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy