آخرین اطلاع از وضعیت ۵فعال مدنی بازداشت شده در اراک + عکس

124
آخرین اطلاع از وضعیت ۵فعال مدنی بازداشت شده در اراک
آخرین اطلاع از وضعیت ۵فعال مدنی بازداشت شده در اراک

آخرین اطلاع از وضعیت ۵فعال مدنی بازداشت شده در اراک

بنا به گزارشات رسیده به آژانس ایران خبر: همزمان با شروع اعتراضات مردمی در دی‌ماه امسال شماری از فعالین مدنی اهل شازند و آستانه از جمله آقایان محمد نجفی کیان صادقی، بهزاد علی‌بخشی، علی باقری و عباس صفری توسط مامورین اطلاعاتی بازداشت شدند.

دلیل بازداشت این فعالین افشاگری کشته شدن وحید حیدری زیر شکنجه های مامورین اطلاعات در هنگام بازداشت کلانتری بود.

 از بین این بازداشت شدگان تا کنون آقای صادقی اهل شازند و آقای عباس صفری با قید قرار بصورت موقت آزادشده و ۳تن دیگر با تکمیل مراحل بازجویی به زندان اراک منتقل شده اند.

آقای صادقی اهل شازند با اتهام شرکت در اعتراضات و تهیه فیلم و عکاسی در مراسم ختم مادر محمد نجفی بازداشت شده بود با قید کفالت آزاد شد

آقای عباس صفری از شهر آستانه در تاریخ ۲۶ دی‌ماه بازداشت شده بود در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه به قید کفالت موقتا آزاد شده است.

آخرین گزارشات حاکی است که آقایان محمد نجفی و علی باقری از اهالی شازند در قرنطینه زندان اراک بدون حق تماس تلفنی و ملاقات نگهداری شده و آقای بهزاد علی بخشی دیگر فعال مدنی اهل شازند نیز به بند ۸ این زندان منتقل شده است.

روزگذشته آقای بهزاد علی بخشی بدون اطلاع قبلی به بازپرسی دادگستری شازند منتقل شده و قرار بازداشت موقت وی به قرار کفالت تغییر پیدا کرده و مجددا به زندان منتقل شده است.

صبح  روز۱۹بهمن آقای محمد نجفی نیز به دادگستری منتقل شده بود که همین فرصت کوتاهی برای دیدار وی با خانواده اش شد، هر چند از نتیجه بازپرسی کماکان اطلاعی در دست نیست.

یادآوری میشود محمود صادقی، نماینده مجلس، به تازگی مراجع امنیتی را به «پرونده‌سازی» برای وکیلی (محمد نجفی) متهم کرد که ثابت میکند شهید قیام وحید حیدری، نوجوان جان‌باخته در بازداشتگاه کلانتری اراک، «موادفروش» نبوده و بر اثر ضربات وارده بر او در زیر شکنجه به شهادت رسیده است.

از وضعیت و سرنوشت و محل نگهداری بسیاری از بازداشت شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy