اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کردند
اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کردند

اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم کردند. هم‌زمان درگیری‌های خونین در دیگر نقاط این کشور ادامه یافت. جنگنده‌های ارتش سوریه دست‌کم ۶۰ غیرنظامی را کشتند.

روز پنجشنبه (۸ ژانویه / ۱۹ بهمن) پارلمان اروپا عمليات نظامی ترکيه در عفرین، واقع در شمال سوريه، و نیز بازداشت صدها تن از مخالفان اين عمليات نظامی را محکوم کرد.

نمایندگان پارلمان اروپا از دولت ترکیه خواستند که به اقدامات نظامی خود در عفرین پایان دهد و از دستگیری منتقدان این عملیات خودداری کند.

ترکیه از روز ۲۰ ژانویه حمله گسترده‌ای را علیه مواضع نیروهای کرد در عفرین با عنوان “عملیات شاخه زیتون” آغاز کرد.

آنکارا گفته است که هدف این حمله “پاکسازی” مرزهای این کشور با سوریه از شبه‌نظامیان کرد “یگان مدافع خلق” است. دولت رجب طیب اردوغان این گروه را هم‌پیمان حزب کارگران کردستان (پ ‌ک ک) و “سازمانی تروریستی” می‌داند.

آمریکا از کردهای شمال سوریه حمایت می‌کند.

کشتار ۶۰ غیرنظامی

ساعاتی پس از پخش خبر محکومیت عملیات نظامی ترکیه توسط پارلمان اروپا خبرگزاری‌های بین‌المللی از بمباران بازاری در شهرک عربین توسط جنگنده‌های ارتش سوریه گزارش دادند. در این حمله دست‌کم ۶۰ نفر، از جمله ده کودک، کشته ‌شده‌اند.

خبرگزاری آلمان به نقل از “ناظران” نوشت که به این ترتیب در حمله‌های ارتش سوریه به مناطق زیر کنترل شورشیان در چهار روز گذشته بیش از ۲۱۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy