پرقدرت ترین راکت فضائی جهان سفر طولانی خودش را به مریخ شروع کرد
پرقدرت ترین راکت فضائی جهان سفر طولانی خودش را به مریخ شروع کرد

در ساعت ۳ و ۵۸ دقیقه بعداز ظهر سه شنبه، جدیدترین و پرقدرت ترین راکت فضائی جهان با ماشینی در خود به فضا پرتاب شد و سفر طولانی خود را به سوی مریخ آغاز کرد.

روز سه شنبه ۱۷ بهمن، شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» راکت جدید خود را به نام «فالکن هوی» با موفقیت از سکوی پرتاب در مرکز فضائی کندی در فلوریدا به فضا ارسال کرد.

سه شنبه شب پرزیدنت دونالد ترامپ با استقبال از این آزمایش در توئیتر خود نوشت: همکاری نزدیک اسپیس ایکس، ایلان ماسک، ناسا و شرکای خارجی نشان می دهد نبوغ آمریکایی در بهترین حالت خود است.ایلان ماسک (به انگلیسی: Elon Musk) متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی است. او که بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌اکس است می گوید سفر انسان به مریخ امکانپذیر است.

موشک فالکن هوی از جمله تلاش های شرکت «اسپیس ایکس» برای سفرهای تجاری به فضا است.

مشخصات فنی: از فالکون هوی به عنوان قدرتمندترین راکت دنیا نام برده می شود. این راکت ۲۷ موتور دارد که بیش از تعداد موتورهای به کار رفته تاکنون است.

فالکون هوی می‌تواند محموله‌ای به وزن حدود ۶۳ تن را در مدار پایینی زمین قرار دهد که بیش از دو برابر وزنی است که راکت‌های فعلی قادر به حمل آن هستند.

پرتاب این راکت هر بار فقط ۹۰ میلیون دلار تمام می شود که تنها جزئی از هزینه پرتاب راکت های سنگین مشابه است.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy