زندانی سیاسی زن مریم کلنگری را با واکر به زندان اراک منتقل کردند

122
زندانی سیاسی زن مریم کلنگری را با واکر به زندان اراک منتقل کردند
زندانی سیاسی زن مریم کلنگری را با واکر به زندان اراک منتقل کردند

زندانی سیاسی زن، مریم کلنگری در حمله به خانه اش با واکر راهی زندان مرکزی اراک شد.

همزمان با بازداشتهای خودسرانه در دیماه ۹۶ خانم مریم کلنگری ۶۵ ساله توسط مامورین وزارت اطلاعات که به طور ناگهانی وارد خانه وی در اراک شده بودند دستگیر و به زندان مرکزی اراک منتقل گردید.

دستگیری این زندانی سیاسی زن به تاریخ ۲۳دیماه در حالی انجام میشد که در حالت بیماری قدرت حرکت نداشت. وی را با واکر به زندان منتقل کردند.

یکی از منابع نزدیک به زندانی سیاسی زن گفت: “خانم کلنگری پیشتر به اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اراک به تحمل ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این شهروند اراکی مبتلا به بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی و ریوی، آرتروز و پوکی استخوان شدید استن و تحمل شرایط زندان برای او بسیار دشوار است”.

این منبع تاکید کرد …: “با وجود صحبت رییس زندان اراک و تاکید وی بر عدم وجود امکانات لازم برای نگهداری خانم کلنگری و همچنین تاکید پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل شرایط زندان به دلیل مشکلات متعدد جسمی هنوز مقامات از آزادی وی یا تبدیل آن به مجازاتهای جایگزین خودداری میکنند”.

هم اکنون برادر و دو فرزند خانم کلنگری در زندان اراک دوران محکومیت خود را میگذرانند.

آقای بیژن کلنگری بازنشسته ۶۰ساله برادر مریم کلنگری و از زندانیان سیاسی دهه شصت می باشد که توسط اداره اطلاعات اراک بازداشت و پس از طی مراحل مختلف ابتدا به ۱۰ سال حبس تعزیری و سپس به سه سال حبس به اتهام اجماع تبانی علیه امنیت ملی محکوم شده است.

هر دو فرزند زندانی سیاسی خانم کلنگری، آقای مجتبی فولادی و مقداد فولادی در زندان اراک دوران محکومیت خود را به اتهامات مشابه در زندان مرکزی اراک سپری میکنند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy