آتش سوزی سنگین در ساختمان وزارت نیرو، خيايان مولائيان را به طور کامل مسدود کرد

106
آتش سوزی سنگین در ساختمان وزارت نیرو، خيايان مولائيان به طور کامل مسدود شد
آتش سوزی سنگین در ساختمان وزارت نیرو، خيايان مولائيان به طور کامل مسدود شد

در پی آتش سوزی سنگین در ساختمان وزارت نیرو در ولیعصر، خيايان مولائيان به طور کامل مسدود شد، هنوز آتش خاموش نشده است. تقریبا در همین روزها در سال گذشته ساختمان نوستالوژی پلاسکو یکی از نمادهای تهران قدیم به شکل مشکوکی فرو ریخت و تعدادی از آتش نشانان فداکار را با خود سوزاند و از بین برد.

در همان روزها بود اسنادی مبنی بر هشدار به شهرداری در مورد ساختمانهای قدیمی در فضای اجتماعی منتشر شد، و ساختمانهای قدیمی که در آن نسبت به قدمت و کهنگی آنها به شهرداری هشدار داده شده بود در فضای اجتماعی منتشر شد.

همه گذشت، تعدادی از دست اندرکاران آمدند و رفتند و گفتند و هیچ کار نکردند تا  امسال که نوبت این ساختمان رسید! ساختمان ۱۳ طبقه وزارت نیرو هم قدمتی مشابه پلاسکو دارد! مردم به پلاسکو همان اندازه مشکوک بودند که به این ساختمان!

کسی نفهمید بالاخره جز آتش نشانانی که دارای هویت بودند چند نفر در پلاسکو کشته شدن!‌چون تعداد کارگران افغانی آنجا زیاد بود.

الان هم در این ساختمان دوباره آتش نشانان را به داخل میفرستند! پارسال که قالیباف به آتش نزدیک نشد کاش امسال این شهردار حداقل به این ساختمان نزدیک شود و کمی کمک آتش نشانان کند! آتش نشانان رفتند کسبه پلاسکو همه اموالشان را از دست دادند و به خاک سیاه نشستنند! دولت ککش نگزید! هنوز دنبال یک محل برای کسب و کار تجمع بی نتیجه برگزار میکنند!

همان طور که در معدن یورت آنهایی که به کمک رفته بودند کشته شدند و خانواده های فقیرشان را گذاشتند و کسی کمکشان نکرد و دولت از اینهمه رنج ککش نگزید و باز ولی فقیه ترجیح داد که سوریه تغذیه شود، لبنان و یمن و عراق تغذیه شوند!

سال قبل هم در آتش سوزی سنگین پلاکو گفتیم که این اولین فاجعه زیر سایه استبداد دینی نبود و آخرین آن نیز نخواهد بود اگر ما چونان گذشته، بدون پاسخگویی رهایشان کنیم.

اما کسی پاسخ نداد و همه چیز در گذر زمان عبور کرد. در حکومت بحران زی موضوعی را پنهان کرد.

بحران پشت بحران برای پنهان کردن یک بحران اصلی که همه چیز ولایت در حال نابودی است،‌

 

امسال به طور ناگهانی ساختمان وزارت نیرو در قلب تهران آتش میگیرد و تا الان بیش از دو روز است که در حال سوختن است، امروز

آمار مصدومین آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو، به ۱۷ نفر رسید. که تماما آتش نشانها هستند، در پلاسکو ۱۶آتش نشان مظلومانه در آتش سوخند. 

شهرداری از احتمال فروریختن این ساختمان خبر میدهد.  نگهبانان و کارکنان این شرکت «اتصالی برق» را عامل این آتش‌سوزی سنگین میدانند.

 حدودا دو هزار لیتر گازوئیل در ساختمان وزارت نیرو وجود دارد که در صورت ریزش ساختمان باعث انفجار بزرگی خواهد شد.این ساختمان هم مانند پلاسکو از جزو ساختمانهای نا ایمن، شناسایی شده بود.

پس از حادثه پلاسکو همچنین گزارش‌هایی دربارهٔ کمبود امکانات آتش‌نشانی منتشر شد و تعدادی از اعضای شورای شهر تهران و کارشناسان اعلام کردند که نردبان آتش‌نشانی تنها تا طبقه ۱۱ ساختمان پلاسکو ارتفاع داشته و پاشیدن آب از فاصله دور باعث شده آتش خاموش نشده و تنها ساختمان سنگین شود.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy