آتش سوزی بزرگ ساختمان ۱۳طبقه وزارت نیرو و احتمال انفجاری مانند پلاسکو

94
آتش سوزی بزرگ ساختمان 13طبقه وزارت نیرو و احتمال انفجاری مانند پلاسکو
آتش سوزی بزرگ ساختمان 13طبقه وزارت نیرو و احتمال انفجاری مانند پلاسکو

صبح روز گذشته آتش سوزی بزرگی ساختمان ۱۳طبقه وابسته به وزارت نیرو در تهران را فرا گرفت، این آتش سوزی که  در طبقه منفی چهار این ساختمان شروع شده بود،  بعد از گذشت ۲۴ساعت هنوز در ادامه دارد.

امروز شهرداری از احتمال فروریختن این ساختمان خبر میدهد. در دومین روز احتمالا شاهد فاجعه ای مانند پلاسکو خواهیم بود چون ساختمان درحال نشست کردن است.

 نگهبانان و کارکنان این شرکت «اتصالی برق» را عامل این آتش‌سوزی این طبقه که محل نگهداری اسناد بوده اعلام کرده اند.

این ساختمان، هم مانند پلاسکو قدیمی و ۵۱ساله است هم اکنون دمایش به ۲۵۰ درجه سانتیگراد رسیده است.

پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس، خبر داد که در حادثه آتش‌سوزی این ساختمان ۹ نفر مصدوم شدند که پنج نفر به مراکز درمانی منتقل شده و چهار نفر در محل درمان شده‌اند.

بنا به اطلاعات رسیده حدودا دو هزار لیتر گازوئیل در ساختمان وزارت نیرو وجود دارد که در صورت ریزش ساختمان باعث انفجار بزرگی خواهد شد.

یک سال پیش در روز ۳۰ دی، ساختمان مشهور پلاسکوی تهران که مرکز عمده‌فروشی پوشاک بود، دچار آتش‌سوزی شد و پس از چند ساعت در برابر چشمان حیرت‌زده مردم و دوربین‌های خبرنگاران فروریخت. در جریان این حادثه ۱۶ آتش‌نشان و شش نفر دیگر کشته شدند.

این ساختمان پس از حادثه دردناک پلاسکو بعنوان یکی از ساختمانهای نا ایمن تهران، شناسایی شده بود.

پس از حادثه پلاسکو همچنین گزارش‌هایی دربارهٔ کمبود امکانات آتش‌نشانی منتشر شد و تعدادی از اعضای شورای شهر تهران و کارشناسان اعلام کردند که نردبان آتش‌نشانی تنها تا طبقه ۱۱ ساختمان پلاسکو ارتفاع داشته و پاشیدن آب از فاصله دور باعث شده آتش خاموش نشده و تنها ساختمان سنگین شود.

اما این گزارش تغییری در موضوعات روی میز بوجود نیاورد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy